اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

تحقق مدیریت یکپارچه موقوفات آستان قدس رضوی ضروری است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی نسبت به تحقق مدیریت یکپارچه اراضی موقوفه با توجه به بافت و اقلیم جغرافیایی هر شهر و ذیل برنامه عملیاتی سه‌ساله تاکید کرد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ و  به نقل از پایگاه خبری آستان قدس رضوی، مالک رحمتی در نشست‌ هم‌اندیشی با مدیران و کارکنان حوزه معاونت بهره‌وری املاک و اراضی این آستان افزود: مدیریت موقوفه یکی از ابزارهای لازم برای انجام مأموریت‌های معاونت بهره وری املاک و اراضی این آستان است.

وی بیان کرد: این معاونت هسته اصلی مدیریت موقوفات و موتور محرک اقتصادی آستان قدس رضوی است، چرا که اداره امور این آستان بر پایه وقف و نذر استوار است و عمده منابع مالی مورد نیاز برای خدمت به زائران، مجاوران و محرومان از این محل تأمین می‌شود.

وی ادامه داد: اولین و مهم‌ترین مأموریت در این معاونت، توجه به صیانت و امانت‌داری نسبت به زمین‌ها و املاک موقوفه است که دلدادگان امام رضا(ع) به نام ایشان وقف کرده‌اند و ما در قبال آن مسوولیت شرعی و قانونی داریم.

قائم مقام تولیت آستان قدس تصریح کرد: دومین مسوولیت مهم این حوزه، اجرای دقیق نیات واقفان خیراندیش است و بر این مهم نیز تأکید داریم چرا که عاملی مؤثر برای ترویج فرهنگ وقف به شمار می رود.

رحمتی اظهار داشت: اعتماد مردم، بزرگ‌ترین سرمایه آستان قدس رضوی است و به همین دلیل، تعامل مثبت و رفتار کریمانه مسوولان معاونت بهره‌وری املاک و اراضی با مردم، بدون شک موجب ترویج سنت حسنه وقف و افزایش موقوفات می‌شود، بنابراین وظیفه شما بزرگواران حفاظت و صیانت از موقوفات همراه با تکریم ارباب رجوع است.

وی بر هوشمندسازی همه فعالیت‌ها و بخش‌های زیر مجموعه معاونت بهره‌وری املاک و اراضی نیز تأکید کرد و افزود: باید این کار در راستای شفاف‌سازی و تسهیل خدمت‌رسانی به مردم و تسریع روند ثبت و صدور اسناد اجرایی شود.

وی گفت: نقشه‌های معماری و طراحی اراضی، اخذ سند تک برگی، بایگانی اسناد و پرونده‌ها و سایر فعالیت‌ها را باید با بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا هوشمندسازی کرد و علاوه بر آن، از سیستم GIS نیز برای نقشه‌برداری هوشمند بهره گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا