اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

تاکید استاندار خراسان رضوی بر تکمیل واکسیناسیون دانش آموزان

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به برگزاری کلاس های آموزشی به صورت حضوری در سال جدید، تکمیل واکسیناسیون کرونا به ویژه دز نوبت سوم در جمعیت دانش آموزان مورد تاکید است.

تاکید استاندار خراسان رضوی بر تکمیل واکسیناسیون دانش آموزان

به گزارش خبرنگار رسانه خراسان بزرگ، یعقوبعلی نظری عصر شنبه در جلسه ستاد کرونا که با حضور مسوولان استانی در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد، افزود: امید است با اطلاع‌رسانی و تبلیغ بیشتر در خصوص انجام واکسیناسیون دز سوم این امر با گستردگی بیشتری صورت گیرد تا در سال ۱۴۰۱ نیز  پیشگیری از ابتلا به کرونا ادامه یابد و این موضوع به خوبی مدیریت و از بروزمشکلات احتمالی جلوگیری شود.

وی ادامه داد:در ارتباط با نحوه کار مراکز آموزشی، اصل بر این است که همچنان مراکز آموزشی به فعالیت خودشان به صورت برگزاری کلاس های حضوری با رعایت پروتکل‌ها و اصول بهداشتی که مد نظر است ادامه دهند.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: در خصوص شرایط غیبت دانش آموزان، تعطیلی کلاس و مدرسه در صورت ابتلای به کرونا گفت: ادامه کلاس های حضوری  با تاکید بر در وهله اول دانش‌آموزمحوری است یعنی اگر تشخیص داده شد که دانش‌آموز به کرونا مبتلا شده‌است دانش‌آموز قرنطینه شود و در کلاس حضور پیدا نکند و در مرحله بعدی تاکید بر کلاس محوری خواهد بود که اگر در یک کلاس ضریب ابتلا به کرونا در بین دانش آموزان بالا بود آن کلاس کنسل شود و در مرحله آخر مدرسه محوری خواهد بود یعنی اگر ضریب ابتلا به کرونا در یک مدرسه ای بالا بود، آن کلاس در آن محدوده و منطقه تعطیل شود.

نظری افزود: با توجه تعطیلات مکرری که در بحث آموزشی صورت گرفت و خسارت های جبران ناپذیری را در حوزه آموزشی وارد ساخت با توجه به تدابیر صورت گرفته، قرار بر این است که دیگر تعطیلی به صورت گسترده صورت نگیرد و در شرایط خاص یا دانش‌آموز به مدرسه نمی‌آید یا کلاس از مدرسه حذف می‌شود یا مدرسه از فعالیت آن محدود حذف خواهد شد که این موضوع مراکز آموزشی در دستور کار و مورد تاکید قرار بدهند تا دیگر به هردلیلی به سمت تعطیلی کلاس های درس گرایش پیدا نکنیم.

وی ادامه داد: در این راستا مسوولان آموزشی رفع مسایل بهداشتی و نواقص کلاس ها  و ایجاد تهویه مناسب هوا و رعایت پروتکل ها و اصول بهداشتی را مد نظر داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا