اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

تامین اجتماعی تربت‌حیدریه بیش از ۲۷۰۰ میلیارد ریال مستمری پرداخت کرد

تربت‌ حیدریه- رسانه خراسان بزرگ- رییس اداره تامین‌ اجتماعی منطقه تربت‌حیدریه گفت: این اداره از ابتدای امسال ۲ هزار و ۷۶۹ میلیارد ریال مستمری به مستمری‌گیران بازنشسته، از کارافتاده و بازماندگان مشمول دریافت خدمات بلندمدت در این منطقه پرداخت کرده‌ است.

محمد شریفی‌مند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: مبلغ پرداختی خدمات کوتاه مدت شامل غرامت، دستمزد ایام بیماری، بارداری، کمک هزینه ازدواج و موارد مشابه در مدت یاد شده، ۱۳۰ میلیارد و ۴۳۴ میلیون ریال بود.
وی ادامه داد: جمعیت تحت پوشش منطقه تربت‌حیدریه شامل شهرستان‌های تربت‌حیدریه، زاوه و رشتخوار است و شمار بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران اصلی و تبعی ۱۲۷ هزار و ۴۳۲ نفر است که از این تعداد ۳۷ هزار و ۶۲۴ نفر بیمه شده اصلی و هشت هزار و ۷۹۷ نفر مستمری بگیر اصلی هستند.
رییس اداره تامین‌ اجتماعی منطقه تربت‌حیدریه گفت: اکنون در این منطقه هشت هزار و ۴۰۳ باب کارگاه فعال و چهار هزار و ۴۷۹ باب کارگاه نیمه فعال وجود دارد که از ابتدای امسال تاکنون از ۶ هزار و ۱۲۶ کارگاه با  چهار هزار و ۱۷۸ کارگر ساختمانی بازدید به عمل آمده است.
شریفی مند افزود: با عنایت به نامگذاری امسال به عنوان سال “تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها” و در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، مقابله با ویروس منحوس کرونا و گسترش دولت الکترونیک این سازمان ۳۰ خدمت پر مخاطب خود را به صورت الکترونیک در سامانه اینترنتی به نشانیes.tamin.ir در دسترس عموم مردم قرار داده و تلفن گویای ۱۴۲ و سامانه اینترنتی crm.tamin.ir آماده دریافت پیشنهادات و پاسخگوی سوالات مخاطبان در این زمینه است.
شهرستان‌های تربت‌حیدریه، زاوه و رشتخوار در مجموع حدود ۳۶۰ هزار نفر جمعیت دارند و افزون بر ۱۷۸ هزار نفر از جمعیت این سه شهرستان ساکن روستاها هستند.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا