اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

بیمار مرگ مغزی مشهدی جان چهار نفر را نجات داد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- اعضای بیمار مرگ مغزی ۶۲ ساله ساکن مشهد به چهار بیمار نیازمند عضو حیاتی دوباره بخشید.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه به نقل از مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی این دانشگاه گزارش داد: در هزار و یکصد و پنجاهمین عمل اهدای عضو از اهداکننده مرگ مغزی این دانشگاه، بیمار مرگ مغزی “ذوالفقار حسینی” که بر اثر سانحه رانندگی دچار مرگ مغزی شده بود از بیمارستان امدادی شهید کامیاب معرفی شد، که پس از اعلام موافقت خانواده‌اش، تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

دکتر ابراهیم خالقی افزود: کبد این بیمار مرگ مغزی در بیمارستان منتصریه مشهد به زنی ۵۵ ساله ساکن مشهد، که سالها از بیماری کبدی رنج می‌برد؛ پیوند شد.

وی بیان کرد: قرنیه‌های زنده یاد حسینی نیز برای پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد و قسمتی از پوست وی به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) ارسال شد.

مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد دیروز گفته بود که در نیمه اول بهمن ماه جاری، تنها چهار عمل اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی انجام شد که نسبت به نیمه اول دیماه، که هشت مورد بود است، ۵۰ درصد کاهش داشته و علت اصلی آن شیوع ویروس اومیکرون و مشکلات ناشی از موج ششم کرونا بوده است.

واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که اکنون شمال شرق کشور را زیر پوشش دارد، از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا