اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

بیمارستان 220 تختخوابی ولایت در مشهد به بهره‌برداری رسید

بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی “ولایت” در مشهد با هزینه حدود ۳۰۰ میلیارد تومان همزمان با دهه فجر روز پنجشنبه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی “ولایت” در مشهد با هزینه حدود ۳۰۰ میلیارد تومان همزمان با دهه فجر روز پنجشنبه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

دکتر محمدعلی کیانی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: ساخت بیمارستان ولایت از سال ۱۳۸۹ با دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم راه‌اندازی بیمارستان‌های امداد و نجات در مبادی ورودی شهر مشهد به منظور خدمات‌ رسانی بهتر به زائران و مجاوران آغاز شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: عملیات احداث این بیمارستان با ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی در سال ۱۳۹۲ متوقف شد که در سال ۱۳۹۸ با تلاش‌ و پیگیری‌های مسوولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، عملیات اجرایی آن ازسر گرفته شد و اکنون شاهد افتتاح آن هستیم.

وی بیان کرد: بیمارستان ولایت طبق استانداردهای روز دنیا با زیربنای ۱۸ هزار مترمربع در پنج طبقه ساخته شده است.

کیانی گفت: در این بیمارستان تمامی بیماران سوانح و امداد پذیرش خواهند شد که اکنون و در شرایط شیوع موج ششم کرونا بطور موقت به درمان بیماران کرونایی اختصاص خواهد یافت.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد نصب دستگاه‌های هواساز و برخی تجهیزات اتاق عمل و همچنین تأمین و جانمایی تخت‌ها و تامین دستگاههای اکسیژن ساز و تانک‌های اکسیژن را از اقدامات انجام شده در این بیمارستان برای پذیرش بیماران کرونایی عنوان کرد.

وی اظهار کرد: این مرکز درمانی که دارای واحدهای پاراکلینیکی و بخشهای اورژانس، ۶ بخش بستری، هشت اتاق عمل  و چهار بخش آی‌.سی‌.یو است،  ضمن انجام ماموریت اقدامات درمانی به سوانح و تروما و همچنین اعمال جراحی عروق، کمک شایانی به کاهش بار ترافیک کاری در حوزه درمان استان و مشهد خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا