اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی ولایت در مشهد به بهره‌برداری رسید


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، محمدعلی کیانی صبح پنج‌شنبه در مراسم افتتاح بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی ولایت در مشهد، اظهار کرد: ساخت بیمارستان ولایت از سال ۱۳۸۹ با دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم راه‌اندازی بیمارستان‌های امداد و نجات در مبادی ورودی شهر مشهد به منظور خدمات‌رسانی بهتر به زائران و مجاوران آغاز شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: عملیات احداث این بیمارستان با ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی در سال ۱۳۹۲ متوقف شد که در سال ۱۳۹۸ با تلاش و پیگیری‌های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، عملیات اجرایی آن از سر گرفته شد و اکنون شاهد افتتاح آن هستیم.

وی با بیان این‌که بیمارستان ولایت طبق استانداردهای روز دنیا و با زیربنای ۱۸ هزار مترمربع در پنج طبقه ساخته شده است، خاطرنشان کرد: در این بیمارستان تمامی بیماران سوانح و امداد پذیرش خواهند شد که اکنون و در شرایط شیوع موج ششم کرونا، به‌طور موقت به درمان بیماران کرونایی اختصاص خواهد یافت.

کیانی ابراز کرد: نصب دستگاه‌های هواساز و برخی تجهیزات اتاق عمل و همچنین تأمین و جانمایی تخت‌ها و تأمین دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و تانک‌های اکسیژن، از اقدامات انجام شده در این بیمارستان برای پذیرش بیماران کرونایی به‌شمار می‌رود.

وی گفت: این مرکز درمانی که دارای واحدهای پاراکلینیکی و بخش‌های اورژانس، شش بخش بستری، هشت اتاق عمل و چهار بخش آی‌.سی‌.یو است، ضمن انجام مأموریت اقدامات درمانی به سوانح و تروما و همچنین اعمال جراحی عروق، کمک شایانی به کاهش بار ترافیک کاری در حوزه درمان استان و مشهد خواهد کرد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا