اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

بیمارستان علوی در مشهد مرکز تکمیل درمان بیماران کرونایی شد

مسوول مرکز تکمیل درمان کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیمارستان علوی این شهر برای تکمیل درمان بیماران کرونایی، پیش بینی شده است که در این مرکز تزریق رمدسیویر، درمانگاه و نقاهتگاه و خدمات حمایتی از بیماران ارائه می‌شود.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، حسین مومنی اظهار کرد: بیمارستان علوی این شهر برای تکمیل درمان بیماران کرونایی، پیش بینی شده است که در این مرکز تزریق رمدسیویر، درمانگاه و نقاهتگاه و خدمات حمایتی از بیماران ارائه می‌شود.

مسوول مرکز تکمیل درمان کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: در این مرکز  ۳۵ تخت برای نقاهتگاه، ۴۰ تخت برای ارایه خدمات شبانه روزی رمدسیویر و هفت تخت برای خدمات اولیه (سرم تراپی) برای بهبود حال بیماران در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در درمانگاه این مرکز، خدمات تخصصی، عمومی و طب سنتی با حضور پزشک معالج ارائه می‌شود و به صورت روزانه در خدمت ویزیت بیماران قرار دارد.

مومنی افزود: بیمارانی که نیاز به اکسیژن تراپی در منزل دارند می‌توانند با مراجعه به این مرکز، کپسول اکسیژن به صورت امانی دریافت کنند.

مسوول مرکز تکمیل درمان کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: بیماران کرونایی نیازمند خدمات پرستاری در منزل نیز در صورت نیاز می‌توانند زیر پوشش خدمات مرکز تکمیل درمان کرونا در مشهد قرار گیرند.

وی ادامه داد: خدمات نقاهتگاه از سال ۹۸ تاکنون رایگان بوده است ولی سایر خدمات پرستاری طبق تعرفه شورای راهبردی بررسی و اعلام می‌شود. 

مومنی گفت: در این  مرکز تزریق رمدسیویر برای بیماران به صورت شبانه روزی فعال خواهد بود.

بیمارستان علوی مشهد پیش از این به عنوان بیمارستان جراحی عروق فعالیت می‌کرد که با افتتاح بیمارستان ولایت از این پس خدمات درمان و جراحی عروق به این بیمارستان انتقال یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا