اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

بیش از ۴ میلیارد ریال برای زیرساختهای گردشگری باجگیران هزینه شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ – مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه شهر مرزی باجگیران در حوزه گردشگری، از ابتدای امسال چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از محل منابع معاونت سرمایه‌گذاری برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری این شهر هزینه شده است.

سیدجواد موسوی روز دوشنبه در دیدار با رییس شورای اسلامی شهر و شهردار باجگیران اظهار داشت: این شهر ظرفیت‌های گردشگری کم‌نظیری در حوزه طبیعت‌گردی دارد که بهره‌برداری از این فرصت برای توسعه اقتصادی و اشتغال در دستور کار این اداره کل است.

وی با اشاره به اینکه همچنان پروژه‌هایی در زمینه ایجاد زیرساخت‌های گردشگری با مشارکت شهرداری باجگیران در حال اجراست، ادامه داد: یکی از این پروژه ها شامل محوطه‌سازی به مساحت ۵۰۰ مترمربع و ساخت ۶ چشمه سرویس بهداشتی است، که شاهد پیشرفت فیزیکی حدود ۷۰ درصدی آن هستیم.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی درباره ضرورت ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی در روستاهای بخش باجگیران اظهار کرد: با توجه به این‌که طبیعت بکر و سرشار از جذابیت این بخش علاقه‌مندان زیادی دارد، که تمایل دارند در این منطقه اقامت شبانه داشته باشند، پنج موافقت اصولی برای ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی در روستاهای دربادام، شمخال و باجگیران صادر شده است.

موسوی با اشاره به اینکه اقامتگاه بوم‌گردی بای‌پولاد در روستای دربادام بخش باجگیران قوچان با اشتغال ۶ نفر هم اکنون فعال است، ادامه داد: همچنین سه اقامتگاه‌ در شمخال و باجگیران و نوروزی نیز تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید که برای ۲۰ نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌کند.

شهر باجگیران در ۷۸ کیلومتری شمال شهر قوچان و ۲ کیلومتری جنوب مرز ایران و جمهوری ترکمنستان قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا