اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

بیش از ۳۳ تن مواد غذایی فاسد در مشهد معدوم شد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، علی اصغر حسنی یزدی اظهار کرد: از ابتدای طرح سلامت نوروزی تاکنون در بازدیدهای صورت گرفته از مناطق زیر پوشش این دانشگاه ۳۳ هزار و ۵۶۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیرقابل مصرف کشف و معدوم‌سازی شده است.

رئیس اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: از آغاز اجرای این طرح ۲۲ هزار و ۵۸۶ مورد بازدید از مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی، اماکن عمومی و بین راهی، مراکز اقامتی، واحدهای صنفی و کارگاهی، پایانه‌های مسافربری زیر پوشش این دانشگاه انجام شده است که طی این بازدیدها هزار و ۴۹۴ مورد تخلف به مراجع قضائی معرفی شده و ۹۵ مورد به پلمب واحدها منجر شده است.

وی گفت: در این طرح همچنین از ۸۷۸ مرکز اقامتی بازدید شده که ۲۲ مورد تخلف به مراجع قضائی ارجاع شده و سه مورد از این مراکز پلمب شده است.

حسنی افزود: همچنین در این مدت از ۱۶ هزار و ۵۴۶ مرکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی بازدید و پرونده هزار و ۲۵۸ مورد تخلف به مراجع قضائی ارسال شده که به پلمب ۸۹ واحد انجامیده است.

رئیس اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: همچنین در این مدت از سه هزار و ۶۵۶ مکان عمومی و مراکز بین راهی بازدید شده که ۲۰۵ مورد تخلف به مراجع قضائی معرفی شده و سه مورد پلمب شده است.

وی آمار بازرسی از فرودگاه، ترمینال‌ها و پایانه‌های مسافربری استان در بازه یاد شده را هزار و ۲۱ مورد و بازدید از مراکز و شبکه‌های آبرسانی شهری و روستایی را ۳۸۵ مورد عنوان کرد که در این چهارچوب هزار و ۱۷۹ مورد نمونه برداری و هفت هزار و ۹۱۹ مورد کلرسنجی و کنترل کیفیت میکروبی صورت گرفته است.

حسنی بیان کرد: از مجموع این بازدیدها هزار و ۶۳۸ مورد به صورت مشترک با همکاری بازرسان اتاق اصناف، نیروی انتظامی، نماینده استانداری، نماینده فرمانداری مشهد و بازرسان قوه قضائیه انجام شده است.

رئیس اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلفی در حوزه سلامت محیط و کار، مورد را به سامانه تلفنی ۱۹۰ اعلام کنند تا بازرسان اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد در کوتاه‌ترین زمان ممکن در محل حاضر شده و برخورد لازم را با متخلفان داشته باشند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا