اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

بوستان‌های ویژه بانوان در مشهد به دوچرخه‌ مجهز می‌شوند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس کمیسیون ویژه بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد گفت: بوستان‌های ویژه بانوان در مشهد به دوچرخه‌ مجهز می‌شوند که با توجه به پیش‌رو بودن “روز زن” بوستان مادر و کودک به عنوان نخستین بوستان شهر به این سیستم مجهز خواهد شد.

فاطمه سلیمی روز پنجشنبه در نشست کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد افزود: همچنین به مناسبت روز زن، طرح رایگان شدن استفاده از اتوبوس و مترو ویژه بانوان نیز در دستور کار است.
وی اضافه کرد: ۲ معاونت فرهنگی و اجتماعی و خدمات شهری و حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز به مناسبت روز زن،برنامه‌های مختلف و متفاوتی در سطح شهر پیش‌بینی کرده‌اند.
عضو کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این‌ نشست گفت: ۱۵ بوستان در مشهد ویژه بانوان طراحی شده که پنج پارک در سال جاری و بقیه در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسد.
حسن کریمدادی افزود: فضای مناسبی در این پارک‌ها برای بانوان طراحی شده است که بتوانند به صورت رایگان از دوچرخه‌ها استفاده کنند.
مهدی امامی میبدی مدیرکل هماهنگی و نظارت بر حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز در این نشست گفت: مشخصات ۸۰ بانوی تاکسیران در سازمان تاکسی‌رانی مشهد ثبت شده که تنها ۳۰ نفر از آنها فعال هستند و در روز زن از ۱۰ نفر از تاکسیرانان بانو قدردانی می‌شود.

بیش از ۵۵ هکتار فضا ویژه بانوان مشهدی در بوستانهای کلانشهر مشهد ساخته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا