اخبار خراسان رضویاقتصادیسایر حوزه‌ها

بهره‌برداری از طرح گازرسانی به 8 روستای مرزی تایباد

قائم مقام شرکت گاز خراسان رضوی گفت: همزمان با دهه فجر، طرح گازرسانی به هشت روستای مرزی تایباد با جمعیتی افزون بر سه هزار نفر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، فرشید دشتی اظهار کرد: همزمان با دهه فجر، طرح گازرسانی به هشت روستای مرزی تایباد با جمعیتی افزون بر سه هزار نفر به بهره‌برداری رسید.

قائم مقام شرکت گاز خراسان رضوی گفت: این طرح با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال در هشت روستای مرزی بخش مرکزی تایباد به بهره‌برداری رسیده است، ضمن اینکه پروژه گازرسانی روستاهای تایباد شامل ۱۱۶ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، سه ایستگاه تقلیل فشار و ۲ هزار و ۵۸۱ علمک است که با حضور استاندار خراسان رضوی افتتاح شد. پشته، ایله، آبقه، قلعه‌نو، کوه‌آباد، کرات، رهنه و فرزنه روستاهایی هستند که از نعمت گاز بهره‌مند شدند.

وی افزود: با احتساب این روستاها، تعداد ۳۶ روستای تایباد از گاز طبیعی برخوردار هستند که ۹۶ درصد جمعیت روستایی این شهرستان را در بر می‌گیرد همچنین گازرسانی در ۲ روستای دیگر این شهرستان نیز دردست اقدام است که تا اواخر امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

محوطه انتقال کالا، مسیر هدایت آب‌های سطحی، تحویل ۲ دستگاه خودروی آتش‌نشانی، تصفیه‌خانه فاضلاب و ۲ ستون برج نوری در پایانه مرزی دوغارون با اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال و مجتمع خدماتی رفاهی چندمنظوره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال و گازرسانی به هشت روستای بخش مرکزی تایباد با اعتباری افزون بر ۲۵۰ میلیارد ریال از جمله طرح‌های مورد بهره‌برداری در سفر نظری به گذرگاه زمینی دوغارون و شهرستان تایباد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا