اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

بهترین نوع ماسک برای جلوگیری از ابتلا به کرونا اومیکرون

ماسک‌ها بخش مهمی از جلوگیری در برابر انتقال بالای امیکرون را تشکیل می‌‌دهند، بسیاری از متخصصان هشدار داده‌‌اند که متغیر دلتا شیوع کمتری داشته و امیکرون به خاطر شیوع بالا نیازمند ماسک‌‌های قوی‌تر است و باید از ماسک درستی برای جلوگیری از آن استفاده کنید.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، ماسک‌ها بخش مهمی از جلوگیری در برابر انتقال بالای امیکرون را تشکیل می‌‌دهند، بسیاری از متخصصان هشدار داده‌‌اند که متغیر دلتا شیوع کمتری داشته و امیکرون به خاطر شیوع بالا نیازمند ماسک‌‌های قوی‌تر است و باید از ماسک درستی برای جلوگیری از آن استفاده کنید.

امروزه با همه گیر شدن بیماری کرونا امیکرون افراد زیادی در خطر ابتلا قرار دارند، از این رو همه به دنبال راهی برای جلوگیری و مراقبت از خود در برابر کرونا هستند.

عفونت‌های مختلف و جدیدی از کرونا گزارش شده است و اعداد و آمار منتشر شده در مورد افراد مبتلا به امیکرون، شاید غافلگیر کننده باشد زیرا سرعت انتقال آن بسیار بالاست و اکثر کشورها با این مشکل مواجه هستند. این نسخه از کرونا شیوع بسیار بالایی دارد؛ حتی در بین کسانی که به طور کامل واکسن زده‌اند. افراد واکسن نزده در معرض بیشترین حد خطر هستند؛ اما اگر هم اکنون واکسن‌های اصلی و بوستر تزریق کرده‌‌اید، احتمالاً به دنبال راهکارهایی هستید تا بتوانید مراقبت از خود را در برابر امیکرون به حداکثر برسانید.

اهمیت ماسک در جلوگیری از کرونا اومیکرون

دکتر فاوسی اعلام کرده که برای جلوگیری از امیکرون نباید یک ماسک مشخص داشته باشید.

زمانی که صحبت از انتخاب بهترین ماسک برای جلوگیری در برابر امیکرون می‌شود، دکتر فاوسی می‌ گوید از ماسک‌هایی با بالاترین کیفیت استفاده کنید؛ یعنی کاملا جستجو کنید و ببینید که کدام ماسک‌ها بیشترین کیفیت را دارند و از بهترین‌ها کمک بگیرید.

ماسک N95 بهترین راه جلوگیری از ابتلا

با وجود تمام تفاسیر، اگر تحملش را دارید؛ بهتر است که ماسک ان95 بزنید. ماسک ان 95 می‌‌تواند بهترین ماسکِ انتخابی برای جلوگیری از ابتلا به امیکرون باشد، زیرا پوشانندگی بسیار عالی دارد. البته شاید در همه کشورها این ماسک‌ها پیدا نشود اما اگر توانایی خریدش را داشتید یا تحمل استفاده از این ماسک‌ها را هم دارید، حتماً از ماسک N95 استفاده کنید.

2 ویژگی مهم ماسک برای جلوگیری از کرونا اومیکرون

سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها هشدار می‌‌دهد که ماسک‌ها باید دو ویژگی مجزا داشته باشند. این سازمان دستورالعمل‌های مختلفی را در مورد استفاده از ماسک برای تان بیان می‌کند و پیشنهاد می‌‌کند که حتماً از ماسکی استفاده کنید که دو ویژگی مجزا داشته باشد. یکی از آن ها این است که اندازه صورت‌تان باشد و شما در آن احساس سختی نکنید و دوم این که بتوانید در طول روز آن را تحمل کنید و داخلش نفس بکشید.

ماسک بزنید حتی اگر N95 نبود

طبق نظر متخصصان هر ماسکی بهتر از ماسک نزدن است. متخصصان اعلام کرده‌اند هر ماسکی که دارید را استفاده کنید؛ زیرا استفاده از هر ماسکی حتی ماسک پارچه‌ای که خیلی محافظت بالایی هم ندارد، بهتر از این است که هرگز ماسک نزنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا