اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

بقاع متبرکه خراسان رضوی در تعطیلات نوروزی میزبان ۶۰ هزار زائر خارجی بود

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: همزمان با اجرای دوازدهمین دوره طرح آرامش بهاری از ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۰ تا ۱۳ فروردین امسال بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به زیارت بقاع متبرکه استان مشرف شدند که از این تعداد حدود ۶۰ هزار نفر زائران خارجی بودند.

به گزارش روز دوشنبه اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام محمد احمدزاده بیان کرد: طرح آرامش بهاری در سه حوزه خدماتی و رفاهی، فرهنگی و مذهبی و اطلاع رسانی و تبلیغات در ۱۱۷ بقعه متبرکه خراسان رضوی اجرا شد که در این مدت ۳۰۹ هزار و ۴۹۰ زائر در واحدهای اقامتی بقاع متبرکه و حسینیه های استان اسکان یافتند.

وی با اشاره به برنامه های فرهنگی طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه خراسان رضوی اظهار کرد: اقامه نماز جماعت، سخنرانی، مراسم تحویل سال، مشاوره وقف، غرفه کودک، مشاوره اعتقادی و خانوادگی، نمایشگاه های فرهنگی از جمله برنامه هایی است که در قالب طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه اجرا شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی تعداد بازدیدکنندگان از خیمه معرفت را ۳۲۹ هزار و ۱۷۷ نفر عنوان کرد و گفت: در خیمه معرفت، غرفه های متنوعی شامل مشاوره وقف، مشاوره خانوادگی و اعتقادی و غرفه کودک وجود دارد که خدمات مختلفی را ارائه می دهند.

او افزود: بیش از ۵۷ هزار مشاوره وقف، خانواده و اعتقادی، هزار و ۹۳۱ نوبت اقامه نماز جماعت در بقاع متبرکه و امامزادگان اجرا شده است.

حجت الاسلام احمدزاده با بیان اینکه ۵۸ هزار و ۱۸۲ زائر از خدمات ایستگاه سلامت اوقاف استان بهره‌مند شده اند، گفت: هفت هزار و ۴۹۵ مورد سخنرانی روزانه، قرائت ادعیه و مسابقات فرهنگی نیز در این ایام در بقاع متبرکه جای جای استان برگزار شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا