اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

بسته خبرهای کوتاه خراسان رضوی

مشهد – رسانه خراسان بزرگ- انهدام باند غارتگر میراث فرهنگی در تربت‌حیدریه و مصدوم شدن ۷ نفر در یک سانحه رانندگی در گناباد از جمله عناوین اخبار کوتاه استان خراسان رضوی در روز پنجشنبه است.

تربت‌حیدریه – فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی از دستگیری اعضای یک باند حفار غیرمجاز در تربت‌حیدریه خبر و ادامه داد: هفت عضو این باند غارتگر پیرو گزارش انجمن های میراث‌ فرهنگی آن شهرستان در حین عملیات غیرمجاز حفاری دستگیر شدند. سرهنگ محمدعلی مدیر در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: این مجرمان که یکی از آنها از اتباع افغانستان است به همراه ابزار و ادوات حفاری تحویل مرجع قضایی شده‌اند. بر اساس ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی هرگونه حفاری و کاوش به‌ قصد کسب اموال تاریخی و فرهنگی، ممنوع بوده و مرتکب چنین اقدامی مستوجب مجازات ۶ ماه تا سه سال حبس، ضبط‌ اشیای مکشوفه به نفع وزارت میراث‌ فرهنگی و آلات و ادوات حفاری به نفع دولت است.

گناباد – رییس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: بر اثر سانحه رانندگی در این شهرستان روز پنجشنبه هفت نفر مصدوم شدند. دکتر امین زمانی در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: به دنبال اعلام برخورد ۲ دستگاه خودرو سواری در کیلومتر ۱۰ محور گناباد به شهر روشناوند، سه دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند. وی ادامه داد: در این حادثه هفت نفر مصدوم شده بودند که بعد از دریافت مراقبتهای اولیه به بیمارستان علامه بهلول گنابادی انتقال یافتند. شهرستانهای گناباد و بجستان با ۱۶ پایگاه اورژانس و یک پایگاه اورژآنس هوایی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند. مرکز شهرستان ۹۳ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا