اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

بسته خبرهای کوتاه خراسان رضوی

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت روستایی آبمال در مشهد، افتتاح چهار طرح درمانی در بردسکن، تجلیل از ایثارگران قرارگاه منطقه‌ای ارتش در شمال شرق کشور و افتتاح طرح آبرسانی به ۲ روستای کاشمر از جمله عناوین اخبار کوتاه روز پنجشنبه در استان خراسان رضوی است.

مشهد- همزمان با دهه مبارک فجر، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی آبمال در مشهد افتتاح شد. رییس مرکز بهداشت شماره ۲ مشهد در حاشیه این مراسم به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ گفت: این مرکز در زمینی به مساحت ۲ هزار مترمربع با زیربنای ۵۲۵ مترمربع و هزینه ۲۵ میلیارد ریال ساخته شده است.

دکتر حمیدرضا قربان زاده افزود: در  این مرکز خدمات بهداشتی و درمانی شامل معاینه بیماران، خدمات پرستاری و دارویی، مراقبت مادر و کودک، مراقبت گروه‌های سنی، واکسیناسیون، تست سریع کرونا و خدمات بهداشت محیط و مبارزه با بیماریها به حدود چهار هزار نفر از ساکنان این منطقه ارائه می‌شود. وی ادامه داد: در حال حاضر ۹ نفر شامل پزشک، ماما، کارشناس مبارزه با بیماریها و دارویار در این مرکز مشغول فعالیت هستند.

بردسکن- چهار طرح درمانی با هزینه بالغ بر ۲۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در شهرستان بردسکن به بهره برداری رسید. مدیر شبکه بهداشت و درمان بردسکن در این مراسم گفت: ساختمان بخش سی.تی.اسکن و دستگاه سی.تی.اسکن، دستگاه اکسیژن ساز، پانسیون دو واحدی پزشکان و ساختمان بخش مراقبت های ویژه نوزادان مورد بهره‌برداری قرار گرفت. محمدرضا رضانژاد افزود: هزینه این طرحها با مساعدت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مجمع خیرین سلامت شهرستان بردسکن تامین و پرداخت شده است. رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این مراسم از اختصاص ۴ تخت آی.سی.یو به ارزش ۴ میلیارد تومان به این شهرستان خبرداد. علی محمد کیانی همچنین به دریافت دز سوم کرونا توسط افراد واجد شرایط تاکید کرد.

مشهد- مراسم تجلیل ۱۰ نفر از خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و رزمندگان دوران دفاع مقدس در قرارگاه منطقه ای نیروی زمینی ارتش در شمال شرق کشور برگزار شد. فرمانده قرارگاه منطقه ای نیروی زمینی ارتش در شمال شرق کشور در این مراسم با گرامیداشت دهه فجر گفت: بدنه ارتش از سال ۱۳۴۲ با امام راحل، حوزه های علمیه و انقلابیون ارتباط داشتند و در پیروزی انقلاب در کنار مردم و گوش به فرمان معمار کبیر انقلاب اسلامی بودند. امیر سرتیپ رضا آذریان افزود: در دوران طاغوت حدود ۶۰ هزار مستشار نظامی آمریکایی در ایران حضور داشتند ولی امروز به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا،‌ نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها خودکفا هستند و ما در امور دفاعی و نظامی محتاج هیچ کشوری نبوده و حافظ امنیت مرزهای ایران اسلامی هستیم. وی با اشاره به همراهی ارتش با امام خمینی (ره) و مردم و اقدامات ارتش در مقابله با ضد انقلاب و گروهکها در اوایل انقلاب ادامه داد: امروز نیروهای مسلح مقتدرتر از گذشته هستند و اجازه تعرض به هیچ قدرت و کشوری را نمی دهند. فرمانده قرارگاه منطقه ای ارتش در شمال شرق کشور گفت: باید با اقدامات هوشمندانه و جهاد تبیین،‌ دستاوردهای بزرگ منطقه‌ای و جهانی ایران را به دنیا و به ویژه نسل جوان معرفی کنیم و در این عرصه نبرد نیز دشمن را شکست دهیم.

کاشمر- معاون بهره‌برداری توسعه شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: همزمان با دهه مبارک فجر پروژه آب‌رسانی به روستاهای گندم‌بر و قوچ پلنگ بخش مرکزی کاشمر افتتاح شد. مهدی جهان‌ طلب افزود: با آب‌رسانی به روستای گندم‌بر شاخص برخورداری روستاهای بیش از ۲۰ خانوار کاشمر از آب سالم و بهداشتی به ۱۰۰ درصد رسید. وی ادامه داد: برای این پروژه شامل ۱۴ کیلومتر خط انتقال، مخزن ۱۰۰ مترمکعبی بتنی و ۲۷ حوضچه و ۴ کیلومتر شبکه توزیع بالغ‌ بر ۳۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال هزینه شده است. معاون بهره‌برداری توسعه شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: برای تأمین آب شرب روستای قوچ پلنگ نیز ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است. وی افزود: هم‌زمان با چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به رغم تنگناهای مالی ناشی از تحریم‌های اقتصادی دشمنان شاهد بهره‌برداری از ۲۶ پروژه آب‌رسانی در خراسان رضوی با هزینه بالغ‌ بر ۷۰۰ میلیارد ریال هستیم.

مشهد- مدیر کل پزشکی قانونی خراسان رضوی گفت: افزون بر ۷۵ درصد از قربانیان برق گرفتگی در این استان طی سال جاری مرد و بقیه زن بودند. دکتر آریا حجازی در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: طبق بررسی ها بیشتر متوفیان حوادثی مانند برق گرفتگی، سوختگی، غرق شدگی و نزاغ مرد هستند و  زنان سهم اندکی از این قربانیان را دارند. وی ادامه داد: طبق آخرین اطلاعات موجود طی ۹ ماه امسال ۴۳ نفر بر اثر برق گرفتگی در خراسان رضوی جان باختند که ۳۳ نفر آنان مرد و بقیه زن بودند. مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی گفت: در مدت مشابه پارسال ۳۶ نفر بر اثر برق گرفتگی در این استان جان باختند که هفت نفر آنان زن و بقیه مرد بودند. وی افزود: در این مدت ۴۹ نفر بر اثر غرق شدگی در خراسان رضوی جان باختند که ۴۲ نفر آنان مرد و هفت نفر زن بودند، همچنین در این مدت ۱۳۶ نفر بر اثر سوختگی جان خود را از دست دادند که ۸۸ نفر مرد و بقیه زن بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا