اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

بسته اخبار کوتاه خراسان رضوی

مشهد – رسانه خراسان بزرگ – فعالیت ۲۲ سالن مطالعه در استان و ممنوعیت جابجایی نهال غیر بهداشتی در کاشمر عناوین اخبار کوتاه خراسان رضوی در روز پنجشنبه است.

مشهد – مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی از فعالیت ۲۲ سالن مطالعه در استان خبر داد. حجت‌الاسلام علی اکبر سبزیان روز پنجشنبه در مراسم آغاز به کار سالن مطالعه ولیعصر (ع) در مشهد افزود: صدور مجوز فعالیت ۲۹ باب سالن مطالعه نیز در دست اقدام است.
وی خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۹ استان کشور دارای سالن مطالعه با صدور مجوز از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور است که ۱۴ استان دارای ۱ الی ۳ سالن مطالعه، ۳ استان دارای ۷ سالن مطالعه و  یک استان دارای ۱۴ سالن مطالعه هستند. سالن مطالعه ولیعصر(عج) با مساحت و زیربنای ۳۸۰ مترمربع در طول ساعات ۸ صبح تا ۲۰  برای ارائه خدمت به بانوان در منطقه قاسم آباد مشهد شروع به کار کرد. ۲۲۲ باب کتابخانه نهادی و مشارکتی در استان ۶.۸ میلیون نفری خراسان رضوی فعال است.

کاشمر – مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت: ورود و خروج و هرگونه جابه‌جایی محموله نهال فاقد گواهی بهداشتی در این شهرستان به منظور استفاده از نهال سالم و استاندارد ممنوع است. محمد شجعی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: با توجه به فصل جابجایی نهال و نظر به اهمیت استفاده از نهال سالم و استاندارد در راستای ارتقای تولیدات باغبانی شهرستان کاشمر، کلیه نهالستان‌ها و نهال فروشی‌های شهرستان توسط اکیپی از کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی و اداره صنعت و معدن مورد بازدید و بررسی قرار گرفته است. وی تأکید کرد: فروشندگان نهال فقط می‌توانند اقدام به فروش نهال‌هایی کنند که  از نهالستان‌های دارای مجوز با برچسب معتبر همراه با فاکتور خرید تهیه شده و با فاکتور فروش به کشاورزان تحویل دهند. کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری مشهد  واقع است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا