اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

بستری ۱۵۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، محمد پهلوان اظهار کرد: طی یک روز گذشته ۱۵۹ بیمار جدید مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری شدند.

وی ادامه داد: از ۱۵۹ بیمار ۱۲۰ نفر در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری شدند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: در حال حاضر ۵۵۵ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۴۴۴ نفر از این تعداد متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

وی با بیان اینکه بر اساس اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ۵ شهر استان خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند، گفت: در حال حاضر بردسکن، قوچان، کلات، کوهسرخ و نیشابور در وضعیت قرمز قرار دارند.

پهلوان با بیان این‌که شهرستان بینالود تنها شهر آبی استان محسوب می‌شود، افزود: شهرهای تایباد، تربت حیدریه، خلیل آباد، خوشاب، کاشمر و مشهد در وضعیت نارنجی و سایر شهرها در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

وی اضافه کرد: مهم‌ترین نگرانی مدافعان سلامت کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در روزهای پایانی سال و ایام‌نوروز است، عموم مردم در صورت بروز علائم مشکوک به کرونا به نزدیک‌ترین مرکز درمانی سطح یک و دو مراجعه کنند و از خود درمانی و مراجعه دیرهنگام پرهیز کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا