اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین خطر اومیکرون را بدانید

امیکرون یکی از جدیدترین جهش‌های ویروس کرونا است که این روزها درباره آن اخبار و مقاله‌های بسیاری منتشر شده است اما اصلی‌ترین خطر امیکرون چیست؟

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، امیکرون یکی از جدیدترین جهش‌های ویروس کرونا است که این روزها درباره آن اخبار و مقاله‌های بسیاری منتشر شده است اما اصلی‌ترین خطر امیکرون چیست؟
سویه امیکرون کل جهان را درگیر کرده است. این عفونت جدید در آمریکا بیش از 85 درصد افزایش داشته که این اتفاق مربوط به هفته اخیر است. خوشبختانه بسیاری از این عفونت‌ها خفیف هستند؛ مخصوصاً افرادی که واکسن و دوز بوستر را تزریق کرده‌اند؛ علائم بسیار خفیفی دارند.

مطالعات نشان می‌دهد که امیکرون شدتِ علائم بسیار پایینی دارد اما پزشکانی مثل دکتر فاوسی هنوز هم هشدارهایی را به ما می‌‌دهند، زیرا ظاهراً بیمارستان‌ها دوباره در حال پر شدن است.

پزشکان گفته‌اند که امیکرون همچنان در حال افزایش است‌. با وجود این که افراد واکسن زده‌اند اما این سویه جدید مدام پراکنده می‌شود. البته امیکرون بیماری خفیف‌تری را ایجاد می‌کند اما هنوز هم باید مراقب بود، زیرا خطرات زیادی مردم را تهدید می‌‌کند و بیمارستان‌ها هنوز خالی نشده‌اند‌.

ماسک

انتقال بشدت سریع، نگرانی اصلی اومیکرون است

سویه جدید امیکرون، انتقال دهی بسیار بالایی دارد و به همین دلیل بیماری آن حفیف‌تر است اما ممکن است کادر درمان را خسته کند. البته خبرها در مورد امیکرون به اندازه اوایل پاندمی خیلی خبرهای بدی نیستند اما کادر درمان هنوز هم درگیر هستند و هنوز به اکسیژن و دستگاه ونتیلاتور نیاز است.

نکته مثبت ماجرا اینجاست که نسبت به قبل، داروهایی مثل استروئید یا داروهای ضد ویروس خوراکی بیشتر شده‌اند و پزشکان می‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند.

امیکرون

درگیری بیشتر کادر درمان، خطر دیگر اومیکرون

پزشکان بر این عقیده هستند که میزان بالای افراد مبتلا به کرونا مخصوصاً در مورد امیکرون باعث می‌شود که کادر درمان هنوز هم درگیر باشند و مدام مشغول کار باشند.

بسیاری از بیمارستان‌ها با بیماری کادر درمان خودشان مواجه هستند و بیش از 819 هزار فرد مبتلا به کرونا در کادر درمان در ژانویه سال 2022 اعلام شده است.

جالب‌تر اینکه در کشورهای بزرگ 15 درصد کادر درمان دچار مشکلات جبران ناپذیر شده‌اند و بسیاری از آن‌ها در دوران کرونا به خطر افتاده‌اند. پس هر چقدر که کادر درمان کمتری داشته باشیم، احتمال افزایش بیماری بیشتر است.

زمانی که تعداد خدمات دهنده کمتر باشند، یعنی مردم باید صف‌‌های طولانی‌تری را در بیمارستان تجربه کنند که همین اثرات جانبی بسیار زیادی دارد و ممکن است نتایج بدی را به وجود بیاورد.

پس درست است که امیکرون بیماری خفیف‌تری است اما از آن جایی که افراد بیشتری را درگیر می‌‌کند، به همین دلیل باید بیشتر مراقب باشیم، زیرا بیمارستان‌ها شلوغ می‌شوند و احتمال اینکه کارمان زود راه بیفتد؛ کمتر است‌.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا