اجتماعیاخبار خراسان رضویسایرحوزه ها

برنامه تدفین شهدای تازه تفحص شده در مشهد مشخص شد

برنامه تشییع و تدفین پیکرهای ۱۵ شهید گمنام دفاع مقدس و ۲ شهید شناسایی شده مدافع حرم اهل بیت (ع) و دفاع مقدس در استان خراسان رضوی اعلام شد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، برنامه تشییع و تدفین پیکرهای ۱۵ شهید گمنام دفاع مقدس و ۲ شهید شناسایی شده مدافع حرم اهل بیت (ع) و دفاع مقدس در استان خراسان رضوی اعلام شد.

بر اساس اعلام اداره‌ کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی مراسم اصلی تشییع و تدفین پیکرهای ۱۷ شهید در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در مشهد و دیگر شهرستان های استان برگزار می‌شود.

مسوول امور مهندسی و شهدای گمنام اداره‌ کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: در این راستا پیکرهای مطهر ۹ شهید گمنام در مشهد تشییع و از این تعداد پیکرهای سه شهید در طبقه منفی یک میدان شهدای مشهد به خاک سپرده می‌شوند.  

علی داوری افزود: طی روزهای دیگر پیکرهای ۲ شهید گمنام در استانداری خراسان رضوی، یک شهید در پادگان شهید برونسی سپاه پاسداران، یک شهید در صنایع حضرت یونس (ع) وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و ۲ شهید دیگر نیز در بوستان ملت مشهد به خاک سپرده خواهند شد.

وی ادامه داد: همچنین پیکر شهید علی اکبرآخوندی از شهدای تازه تفحص شده دفاع مقدس نیز در زادگاهش شهرستان مه‌ولات تشییع و تدفین می‌شود.

مسوول امور مهندسی و شهدای گمنام اداره‌ کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: پیکرهای سایر شهدا نیز طی روزهای آینده در مشهد، گناباد، نیشابور و طرقبه شاندیز تشییع و تدفین می‌شوند.

سپاه امام رضا (ع) مسوول اجرای مراسم تشییع شهدا

مسوول ایثارگران سپاه امام رضا (ع) نیز گفت: فردا (پنجشنبه) در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) پس از اجتماع فاطمیون در میدان شهدای مشهد، پیکر سه شهید گمنام به سوی حرم مطهر رضوی تشییع شده و حدود ساعت ۱۲ در میدان شهدا خاکسپاری می‌شوند.

سرهنگ پاسدار علی ولی نیا افزود: حوالی ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه فردا نیز پیکر پاک ۲ شهید گمنام در ازغد طرقبه شاندیز خاکسپاری می‌شوند.

وی ادامه داد: صبح شنبه هفته آینده نیز پیکر یک شهید در پادگان شهید برونسی مشهد و حوالی ساعت ۱۲ این روز نیز پیکر ۲ شهید در استانداری خراسان رضوی تدفین می‌شوند.

مسوول ایثارگران سپاه امام رضا (ع) گفت: روز جمعه پیکر شهید مدافع حرم، حسین نظری پس از تشییع در خیابان شیرازی مشهد در قطعه شهدای مدافع حرم بهشت رضا (ع) این شهر به خاک سپرده می شود.

وی افزود: ساعت ۹ صبح یکشنبه هفته آینده نیز پیکر یک شهید گمنام در صنایع حضرت یونس (ع) واقع در جاده گلبهار تدفین می گردد.

سرهنگ ولی نیا ادامه داد: پیکرهای مطهر سایر شهدا نیز روزهای آینده در مشهد و دیگر شهرستان‌های استان تدفین می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا