اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

برنامه‌های فرهنگی نباید منوط به اجرا در فرهنگسراها باشد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، یعقوبعلی نظری ظهر پنجشنبه در نشست با فعالان فرهنگی، اجتماعی و تشکل‌های انقلابی شهرستان داورزن با بیان این که مساجد و جمع‌های کوچک با عاطفه، محور فعالیت‌های فرهنگی باشند اظهار کرد: برنامه‌های فرهنگی نباید پیچیده و هزینه بر و منوط به اجرا در فرهنگسراها یا اردوگاه‌ها باشد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی داورزن افزود: این شهرستان به عنوان میقات الرضا (ع) در دروازه ورودی غرب خراسان رضوی قرار دارد که افتخار میزبانی شایسته از زائران امام رضا (ع) نصیب مردمش شده است.

وی ادامه داد: ارتقای زیرساخت‌ها در کاهک و مسیرهای دیگر شهرستان داورزن به عنوان ورودی استان در ارائه خدمات به زائران امام هشتم که قدم به این سرزمین مقدس می‌گذارند اهمیت دارد که باید از سوی نهادهای اداری و با رویکرد مردمی پیگیری شود.

نظری گفت: ایستگاه‌های صلواتی بین راهی داورزن برای ارائه خدمات رفاهی و فرهنگی به زائران عبوری حرم مطهر امام رضا (ع) به ویژه در دهه پایانی ماه صفر یکی از ظرفیت‌ها و افتخارات فرهنگی این شهرستان به شمار می‌رود.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اهمیت کار فرهنگی در توسعه و تعالی جامعه گفت: توجه به این امور بسیار مهم است و توجه به آنها نباید تحت الشعاع مسائل اقتصادی قرار گیرد.

وی بیان کرد: برای انجام فعالیت‌های فرهنگی نباید صرفاً نگاه به حاکمیت باشد بلکه کارهای فرهنگی ساده و روان، اثر بخشی بیشتری دارد.

نظری ادامه داد: یکی از ظرفیت‌ها در حوزه فرهنگ، نیروی انسانی دغدغه مند، انقلابی و ارزشی است که برای نمونه حلقه‌های صالحین یکی از این موارد است که در حوزه کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی فعالیت دارد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا