اجتماعیاخبار خراسان رضویسایرحوزه ها

برف و کولاک خراسان رضوی را در برمی‌گیرد

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: با ورود سامانه ناپایدار به این استان از فردا برف و کولاک و وزش باد شدید با احتمال خسارت مناطق سردسیر و کوهستانی استان را در بر می‌گیرد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، آذر رضایی‌پور اظهار کرد: با ورود سامانه ناپایدار به این استان از فردا برف و کولاک و وزش باد شدید با احتمال خسارت مناطق سردسیر و کوهستانی استان را در بر می‌گیرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی بیان کرد: با نفوذ سامانه ناپایدار به خراسان رضوی از امروز بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و در نواحی مستعد با احتمال بارش تگرگ و در نواحی شمالی و ارتفاعات استان به شکل بارش برف آغاز می‌شود که اوج این بارش‌ها روز دوشنبه و اوایل روز سه‌شنبه همراه با کاهش دمای هوا خواهد بود.

وی ادامه داد: این سامانه اواخر روز سه‌شنبه از استان خارج شده و اوضاع جوی استان پایدار می‌شود.

رضایی‌پور گفت: در شبانه روز گذشته فریمان با کمینه دمای هوای صفر درجه و سرخس با بیشینه دمای هوای ۲۳ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بودند و بیشترین سرعت وزش باد نیز در تایباد با ۵۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی افزود: دمای شهر مشهد نیز در این مدت بین پنج تا ۱۸ درجه سلسیوس در نوسان بود که امروز بیشینه و کمینه دمای هوای این شهر به ترتیب به ۱۶ تا ۶ درجه سلسیوس می‌رسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا