اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

برف قوچان خراسان رضوی را سفیدپوش کرد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: برف شهرستان قوچان و برخی ارتفاعات شمالی این استان را سفیدپوش کرد.

زهرا آهنگرزاده روز جمعه در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ ارتفاع برف در شهرستان قوچان را چهار سانتیمتر اعلام کرد و افزود: ریزش باران نیز از دیروز در ۱۱ شهرستان خراسان رضوی گزارش شده است که بیشترین آن مربوط به قوچان با هشت میلیمتر بوده است.

وی ادامه داد: طی این مدت علاوه بر قوچان در شهرستانهای چناران، نیشابور، تربت‌حیدریه، گناباد، تربت‌جام، درگز، فریمان، بینالود، کلات و بردسکن نیز ریزش باران گزارش شده است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارش باران و برف تا فردا شب به صورت متناوب در مناطق مختلف این استان و بیشتر در نیمه شمالی آن همراه با افزایش وزش باد و کاهش دمای هوا ادامه دارد.

وی افزود: در این مدت وزش شدید باد با احتمال بروز خسارت، کولاک در جاده‌های کوهستانی، لغزندگی جاده‌ها، تشکیل‌ مه و کاهش دید همراه با سردی هوا در مناطق مختلف خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود. 

آهنگرزاده با اشاره به کاهش میانگین دمای هوا در خراسان رضوی از امروز ادامه داد: بیشینه دمای هوای امروز مشهد ۱۱ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده که نسبت به دیروز پنج درجه کاهش دارد و فردا به ۹ درجه سلسیوس کاهش می‌یابد و از روز یکشنبه هفته آینده شاهد روند افزایشی دمای هوا در این استان خواهیم بود.

وی گفت: دمای هوای شبانه در خراسان رضوی نیز طی شب‌های آتی ۱۰ درجه کاهش می‌یابد بطوریکه کمینه دمای هوای مشهد که دیشب هفت درجه سلسیوس بود، شنبه شب به چهار درجه زیر صفر می‌رسد.

ریوش با کمینه دمای هوای چهار درجه زیر صفر و سرخس با بیشینه دمای هوای ۲۲ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان تایباد با سرعت ۶۱ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا