اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

بررسی مواردی از پرونده حادثه حرم رضوی در دادسرای نظامی


به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی صادقی ظهر چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه در مشهد در خصوص انتقال زندان‌ها به بیرون از شهرها اظهار کرد: اعتباری برای تحقق این اقدام نیاز که دولت نتوانسته این اعتبار را در اختیار قوه قضائیه قرار دهد.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: پیش بینی می‌کنیم در خراسان رضوی فضاهای در تملک سازمان زندان‌ها با بهره گیری از قانون تغییر کاربری‌ها، تغییر کاربری دهیم و از طریق تهاتر با شهرداری و بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و انتقال زندان به خارج از بافت شهری اقدام کنیم.

وی در ادامه همچنین در بحث ساماندهی اتباع افزود: قوه قضائیه متولی ساماندهی اتباع نیست اما به دلیل عدم ساماندهی این گروه و پرونده‌های تشکیل شده، نگرانیهایی وجود دارد و امیدواریم متولی موضوع هر چه سریع‌تر برای ساماندهی آنها اقدام کند، دستگاه قضا نیز آمادگی لازم را دارد.

صادقی اظهار کرد: خوشبختانه در سطح استان سرقت مسلحانه نداریم اما سرقت‌های عادی که بیشترین سارقان نیز معتادان متجاهر هستند، تبدیل به دغدغه شده است که دستور جمع آوری و نگهداری معتادان متجاهر توسط دادگستری استان صادر و محدودیتی در این خصوص وجود ندارد اما برای تهیه فضای نگهداری و تأمین بودجه نیز همکاری‌هایی وجود دارد که مسؤولان مربوطه با جدیت بیشتری باید پای کار باشند.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در خصوص اقدامات لازم در خصوص اصلاح اراذل و اوباش نیز بیان کرد: اقدامات خوبی برای اصلاح این افراد صورت گرفته که در برخی استان‌ها نیز به عنوان الگو مورد استفاده قرار گرفت.

وی گفت: خوشبختانه با متانت مردم در موضوع مردمی سازی یارانه‌ها، هیچ پدیده خاصی در استان نداشتیم، مردم پشتیبان دولت بودند که جای تقدیر دارد.

صادقی افزود: سال گذشته بازدیدهای متعددی توسط کارشناسان دادگستری و دادستان‌ها در استان از شهرک‌های صنعتی انجام شد تا مشکلات موجود با پیگیری ویژه رفع شود و با توجه به اجرای طرح مردمی سازی و اصلاح یارانه‌ها این بازدیدها و حمایت از واحدهای تولیدی امسال نیز ادامه دارد.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی همچنین در خصوص حادثه حرم مطهر رضوی با بیان اینکه پرونده متهم اصلی حرم مطهر رضوی به سرعت رسیدگی و حکم اعدام ضارب روحانیون رمضان حرم مطهر در مشهد دوشنبه هفته جاری اجرا شد، افزود: گزارشاتی در پرونده حادثه حرم رضوی در خصوص قصور سایر افراد نظیر عدم انجام بازرسی مناسب در ورودی حرم مطهر وجود دارد که این موارد در دادسرای نظامی در حال رسیدگی است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا