اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

برای این افراد تزریق واکسن آسترازنکا ممنوع است

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تزریق دز اول واکسن آسترازنکا برای تمام گروه‌های سنی ممنوع است.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، دکتر سید احمد حسینی با بیان اینکه محدودیت‌های تزریق واکسن آسترازنکا طبق پروتکل و بخشنامه جدید وزارت بهداشت اعلام شده است، اظهار کرد: بر این اساس تزریق دز اول واکسن آسترازنکا برای تمام گروه‌های سنی ممنوع است.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: تزریق دز دوم این واکسن برای افراد کمتر از ۵۰ سال که دز اول آسترازنکا را دریافت کرده‌اند با احتیاط قابل انجام است.

وی افزود: تزریق دز سوم واکسن آسترازنکا برای افرادی که ۲ دز واکسن غیر آسترازنکا دریافت کرده‌اند در افراد کمتر از ۵۰ سال ممنوع و در افراد بالای ۵۰ سال در صورت اصرار فرد با گرفتن تعهد از وی مجاز است.

حسینی گفت: باید به تمامی افرادی که واکسن آسترازنکا دریافت می‌کنند یادآوری شود که در صورت بروز علائم سردرد، تهوع، استفراغ، اختلال دید، لکه‌های قرمز و کبودی روی پوست هرچه سریعتر به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنند.

 سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: مطابق بخشنامه مربوطه افرادی که عازم خارج از کشور بوده و اصرار به دریافت واکسن آسترازنکا دارند در صورتی که سن آن‌ها کمتر از ۵۰ سال است، تزریق این واکسن با تایید امور بین الملل و گرفتن تعهد از آنان انجام خواهد شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا