اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

برای آزمایش کرونا این زمان اقدام کنید

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های آمریکا تاکید دارد پس از تماس با فرد مبتلا به کرونا بی‌درنگ آزمایش را شروع کنید.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های آمریکا تاکید دارد پس از تماس با فرد مبتلا به کرونا بی‌درنگ آزمایش را شروع کنید. 

سازمان بهداشت عمومی ملی آمریکا، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها (CDC)، اعلام کرده است که افرادی که در معرض ویروس کرونا قرار گرفته‌اند، باید پنج روز بعد از تماس، یا به محض شروع نشانه‌های بیماری، آزمایش بدهند.

پروفسور لیندا باولد، استاد بهداشت عمومی دانشگاه ادینبورگ،گفت با در دسترس بودن آزمایش‌های سریع خانگی، مردم به محض آن که فهمیدند با کووید۱۹ روبه‌رو شده‌اند، باید به دنبال آزمایش دادن باشند.

آن چه رخ می‌دهد این است که میزان بیشتری از ویروس در مجاری فوقانی تنفسی افراد وجود دارد و به سرعت باز تولید می‌شود؛ بنابراین حتی اگر آن‌ها در معرض مقدار کمی از ویروس قرار گرفته باشند، می‌توان خیلی سریع آن را تشخیص داد.

اگر فردی با بیماری تماس داشت و نتیجه آزمایش او مثبت بود، باید در ۲۴ ساعت اول، یکی از آزمایش‌ها را انجام دهد و تا چند روز آن کار را ادامه دهد.

توصیه می‌شود فردی که کامل واکسینه شده و با کسی تماس داشته که آزمایش ویروس کرونایش مثبت درآمده است،  به مدت ۷ یا ۱۰ روز از آخرین تماسش با فرد بیمار، با تست سریع خانگی (LFD) هر روز آزمایش دهد؛ همچنین به مدت ۷ روز خود را قرنطینه کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا