اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

باید حقوق مردم در اقتصاد توسط حاکمیت تعریف و رعایت شود


به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الله عبدالملکی پیش از ظهر پنجشنبه در نخستین همایش «مردمی سازی اقتصاد و اقتصاد مقاومتی» در دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه مردمی بودن از اصول اساسی در مدیریت اسلامی است اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی دارای پنج اصل اساسی است که یکی از آن‌ مردمی‌سازی اقتصاد است و این مردمی بودن در اقتصاد مقاومتی از اقتصاد اسلامی نشات می‌گیرد. مردمی‌سازی یکی از اصول اساسی در اقتصاد اسلامی است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: در دوره حکومت پیامبر(ص) نیز شاهد کمترین سرمایه‌گذاری دولتی بودیم و این ریل‌گذاری بیشتر توسط مردم صورت می‌گرفت که در واقع در این دوران کار حاکمیت هدایت و تنظیم‌گری بوده است.

وی بیان کرد: در طول تاریخ مکاتبی نیز بود که از آزادی اقتصادی صحبت کرده‌اند، آنچه که در اقتصاد اسلامی بر آن تاکید می‌شود، یک اقتصاد دولتی و مردمی است، در این اقتصاد دولت باید به نحوی مسائل را ساماندهی کند که از ظرفیت‌های مردمی استفاده شده و اقتصاد هدایت شود.

عبدالملکی تصریح کرد: در اقتصاد مقاومتی نیز وقتی سخن از مردمی‌سازی می‌شود، تاکید بر جایگاه مردم و تکالیف و حقوق آن‌هاست، مردم نه تنها نسبت به خود و خانواده خویش بلکه نسبت به جامعه نیز تکلیف دارند.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکخ بخشی از مردمی‌سازی اقتصاد نیز همین توجه بر تکالیف مردم بر اقتصاد در بخش‌های تولید و مصرف است افزود: با انتخاب کالای خارجی فرصت شغلی کارگران ایرانی از بین می‌رود؛ عدم خرید این کالاها همان تکلیف مردم در اقتصاد است.

وی گفت: اقدامی که به تازگی برای صدور مجوزها صورت گرفت یکی از برنامه‌هایی است که در راستای اقتصاد مردمی دولت است که باید فرآیندها را به گونه‌ای تنظیم کند که حقوق مردم در اقتصاد رعایت شود و آن‌ها بتوانند تکالیف خود را انجام دهند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا