اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

بازار اطراف حرم باید تجلی‌گاه فرهنگ و سیره رضوی باشد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در جلسه درس مکاسب المحرمه در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: بازار به سبب رفع نیازهای امت اسلام از ارزش و قداست ویژه‌ای در جامعه اسلامی برخوردار است و رعایت انصاف، سعه صدر، بپرهیز از دروغ، ستم و اجحاف در حق مشتریان از ویژگی‌های بازاریان مسلمان است.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: کسبه اطراف حرم مطهر عموماً انسان‌هایی مؤمن و همگی ارادتمند به حضرت رضا (ع) و نمازخوان هستند، اما چه‌بهتر است که به احترام امام رضا (ع) این نماز را اول وقت و به جماعت اقامه کنند تا پدیده‌ای زیبا و اثرگذار در جوار حضرت رضا (ع) رقم بخورد.

وی با اشاره به اهمیت اقامه نماز اول وقت بیان کرد: یکی از مهم‌ترین سفارش‌های حضرات معصومین (ع) به‌ویژه حضرت رضا (ع) توصیه به اقامه نماز اول وقت است که اگر بازاریان اطراف حرم مطهر هنگام اذان برای دقایقی مغازه‌های خود را تعطیل کنند و به استقبال نماز جماعت بروند، علاوه بر برکاتی که در زندگی و کسب‌وکار آن‌ها خواهد داشت، موجب اثرگذاری فرهنگی در کل کشور خواهند شد.

مروی همچنین اقامه نماز اول وقت بازاریان را موجب الگوگیری و افزایش اعتماد مشتریان در خرید دانست و افزود: نماز اول وقت باعث برکت کسب‌وکار و افزایش رزق و روزی می‌شود و اشاعه این فرهنگ در میان بازاریان موجب تسری آن در جامعه خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا