اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

بارندگی همراه با وزش باد برای خراسان رضوی پیش بینی می شود


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، آذر رضایی‌پور اظهار کرد: بر اساس تحلیل داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی پیش‌بینی می‌شود امروز دوشنبه بارندگی همراه با وزش باد در سطح استان رخ دهد و این در حالی است که این سامانه به صورت متناوب و با شدت و ضعف تا اواخر هفته جاری در استان فعال خواهد بود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: چند روزی است که استان شاهد بارش رگباری پراکنده و وزش باد شدید به خصوص در نیمه شمالی است و بر همین اساس بیشترین میزان بارش از قوچان با ۸.۷ میلیمتر گزارش شد و در شهر مشهد نیز میزان بارش‌ها متفاوت و در حدود چهار میلیمتر به ثبت رسید.

وی ادامه داد: همچنین بیشترین میزان سرعت وزش باد از سبزوار با ۱۰۲ کیلومتر در ساعت ثبت و گزارش شده است.

رضایی‌پور گفت: از امروز انتظار می‌رود فعالیت این سامانه بارشی در استان به ویژه در نواحی غربی، شمالی و نواحی مرکزی استان گسترش یابد و شاهد بارش رگباری همراه با وقوع رعد و برق در نواحی مستعد به صورت تگرگ باشیم.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: با توجه به رگباری بودن بارش‌ها، احتمال ایجاد رواناب، سیلاب و آبگرفتگی وجود دارد همچنین امروز دما به صورت قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا می‌کند و بر شدت سرعت وزش باد در مناطق باد خیز افزوده می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا