اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

بارش برف و باران خراسان رضوی را فرا می‌گیرد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: با ورود سامانه بارشی جدید از روز جمعه، برف و باران در خراسان رضوی آغاز می‌شود و تا روزهای میانی هفته آینده در مناطق مختلف استان با شدت و ضعف به صورت متناوب ادامه دارد.

آیدا فاروقی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: این بارشها در برخی از مناطق استان خراسان رضوی به صورت رگباری همراه با رعد و برق و افزایش شدت وزش باد در مناطق سردسیر و ارتفاعات بینالود به شکل برف رخ خواهد داد.
وی اضافه کرد: امروز هم احتمال بارشهای پراکنده به ویژه در نیمه جنوبی استان خراسان رضوی وجود دارد.
کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: از روز جمعه بر شدت وزش باد در خراسان رضوی افزوده می‌شود که در مناطق مستعد همراه با گرد و خاک و احتمال آسیب به سازه‌های موقت ادامه دارد.
فاروقی افزود: میانگین دمای هوا در مناطق مختلف استان تا روز جمعه بین یک تا سه درجه افزایش دارد به طوری که بیشینه دمای هوای امروز مشهد که ۱۴ درجه سلسیوس پیش بینی شده است تا روز جمعه به ۱۷ درجه خواهد رسید.
وی ادامه داد: قوچان با کمینه دمای هوای ۲ درجه زیر صفر و درگز با بیشینه دمای هوای ۲۱ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند و بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان تاییاد با سرعت ۴۳ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا