اجتماعیاخبار خراسان رضویسایرحوزه ها

بارش باران و برف در خراسان رضوی آغاز می‌شود

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: براساس نقشه‌های هواشناسی با ورود سامانه سرد و بارشی از امروز بارش‌های پراکنده به صورت برف و باران در این استان به‌ ویژه نیمه شمالی و غربی آن آغاز می‌شود که تا شنبه هفته آینده ادامه می‌یابد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، زهرا عنایتی اظهار کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی با ورود سامانه سرد و بارشی از امروز بارش‌های پراکنده به صورت برف و باران در این استان به‌ ویژه نیمه شمالی و غربی آن آغاز می‌شود که تا شنبه هفته آینده ادامه می‌یابد.  

 کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: عمده فعالیت این سامانه از بعدازظهر امروز تا عصر جمعه است که در طول فعالیت این سامانه افزایش شدت وزش باد پیش‌بینی می‌شود بطوریکه در نوار شرقی و نیمه جنوبی استان همراه با گردوخاک و احتمال بروز خسارت خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین تشکیل مه،کاهش دید و کولاک برف در برخی جاده‌های کوهستانی نیمه شمالی و غربی استان از پیامدهای این سامانه است.

عنایتی گفت: دمای هوای استان طی امروز و امشب گرمتر می‌شود و جمعه و شنبه هفته آینده دمای هوای روزانه بین پنج‌ تا هفت درجه سلسیوس کاهش می‌یابد.

 کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای مشهد بین یک درجه زیر صفر تا ۱۳ درجه سلسیوس در نوسان بود افزود: بیشینه دمای هوای امروز مشهد به ۱۵ درجه سلسیوس رسید و کمینه دمای هوای آن به حدود چهار درجه زیر صفر می‌رسد.

وی گفت: زاوه با کمینه دمای هوای پنج درجه زیر صفر و سرخس با بیشینه دمای هوای ۱۵ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

عنایتی اظهار کرد: همچنین بیشترین شدت وزش باد طی ۲۴ ساعت گذشته از شهرستان‌ بجستان با سرعت ۴۳ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا