اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

بارش‌ برف و باران در خراسان رضوی ادامه دارد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارش باران و برف از امروز ۲۸ دی ماه در این استان به ویژه در مناطق سردسیر آغاز شده که تا صبح فردا ادامه خواهد داشت.

آیدا فاروقی روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: این بارشها از عصر امروز بر شدت آن در خراسان رضوی افزوده می‌شود، در شمال غرب استان و ارتفاعات هزارمسجد به صورت برف و باران همراه با وزش باد است.

وی ادامه داد: دشب نیز بارش باران در خراسان رضوی از شهرستانهای چناران، تربت‌جام، تایباد، مشهد و کلات خراسان رضوی گزارش شد که حجم آن کمتر از یک میلیمتر بود. 

کارشناس هواشناسی خراسان رضوی گفت: دمای هوا نیز از روز جمعه آتی نخستین روز بهمن ماه در این استان بطور محسوس کاهش خواهد یافت.

وی افزود: این سرما تا روزهای ابتدایی هفته آتی ادامه دارد بطوریکه کمینه دمای هوا در خراسان رضوی ظرف روزهای شنبه و یکشنبه دوم و سوم بهمن ماه تا شش درجه زیر صفر افت می‌کند. 
فاروقی همچنین بیشینه دمای امروز هوای مشهد را ۱۲ درجه سلسیوس پیش‌بینی و بیان کرد: دمای هوا در این شهر فردا به هشت درجه کاهش یافته اما روز پنجشنبه ۳۰ دی ماه کمی افزایش خواهد داشت. 

وی ادامه داد: آسمان مشهد روز جمعه آتی یکم بهمن ماه بارانی همراه با تشدید وزش باد خواهد بود لذا دمای هوا در این شهر به پنج درجه سلسیوس افت می‌کند. 

قوچان واقع در شمال خراسان رضوی با کمینه دمای هوای یک درجه زیر صفر و مه‌ولات در جنوب میانه استان با بیشینه دمای هوای ۱۶ درجه سلسیوس سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی ظرف ۲۴ ساعت اخیر بودند. 

بیشترین شدت وزش باد در خراسان رضوی هم ظرف این مدت از بجستان در جنوب استان با سرعت ۳۶ کیلومتر در ساعت گزارش شد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا