اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

بارش‌ها تا پایان هفته در خراسان رضوی ادامه دارد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، آذر رضایی‌پور اظهار کرد: در نواحی غربی، شمالی و بخش‌های مرکزی استان تا روز دوشنبه روند افزایش دما وجود دارد و این در حالی است که در این روز، دمای هوا به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا می‌کند و بارش‌ها تا روزهای پایانی هفته ادامه دارد.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: فعالیت این سامانه باعث وقوع بارش‌های رگباری، وقوع رعد برق و در نواحی مستعد استان همراه با بارش تگرگ خواهد شد.

وی ادامه داد: براساس تحلیل نقشه‌های آینده‌نگری و تصاویر ماهواره، بیشترین مقدار بارش‌ها نیز در روز یکشنبه و دوشنبه این هفته رخ خواهد داد.

رضایی‌پور افزود: روز گذشته و با توجه به عبور امواج کم ارتفاع، شاهد وقوع بارش رگباری همراه با رعد و برق در برخی از نواحی مستعد استان همراه با بارش تگرگ بودیم که بیشترین میزان بارش با هشت میلمتر در مشهد ثبت و گزارش شد.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: در مدت فعالیت این سامانه بیشترین سرعت وزش باد از سبزوار با ۷۶ کیلومتر در ساعت به ثبت رسید.

وی با بیان این که طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای مشهد بین ۱۸ تا ۳۱ درجه سلسیوس در نوسان بوده است پیش بینی کرد که دمای هوای مشهد امروز در گرمترین ساعات روز همچون روز گذشته به ۳۱ درجه سانتیگراد برسد.

رضایی‌پور بیان کرد: در این مدت قوچان با کمینه دمای ۱۴ درجه و سرخس با بیشینه دمای هوای ۴۰ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی بوده‌اند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا