اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

باد شدید پدیده غالب جوی روزهای آینده خراسان رضوی است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساس تحلیل نقشه‌های آینده‌نگری و تصاویر ماهواره‌ای، تا روزهای پایانی هفته کنونی بر شدت وزش باد در استان افزوده شود.


دریافت
32 MB

آذر رضایی پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: این رویداد در برخی نقاط استان همراه با گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید با احتمال بروز خسارت پیش بینی می‌شود.

او اضافه کرد: علاوه بر وزش باد در این مدت وقوع بارش پراکنده رگباری در برخی نقاط همراه با وقوع رعد و برق دور از انتظار نیست که در نواحی مستعد همراه با بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره‌ کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: همچنین روز گذشته در شهرستان‌های گناباد، خواف، تایباد، تربت حیدریه، نیشابور و سبزوار وزش باد شدید همراه با گرد و خاک گزارش شد و در این مدت مردم شهرستان‌های قوچان، کلات، نیشابور، مشهد و تایباد شاهد بارش پراکنده باران بودند.

رضایی پور افزود: شهر قوچان با دمای هوای هشت درجه بالای صفر و تایباد با دمای هوای ۳۱ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی ظرف ۲۴ ساعت اخیر بودند.

وی ادامه داد: در این مدت کمینه و بیشینه دمای هوای شهر مشهد بین ۱۱ و ۲۵ درجه سلسیوس در نوسان بود که امروز در گرمترین ساعات با افزایش ۲ درجه‌ای به ۲۷ درجه بالای صفر می‌رسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا