اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

ایران مرکز تعاملات جهانی و انتقال اسلام ناب است


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، یعقوبعلی نظری در نشست با طلاب و نخبگان مذهبی کشورهای مختلف اظهار کرد: تعاملات با طلاب کشورهای مختلف باید افزایش یابد ، زیرا ایران مرکز تعاملات جهانی و انتقال اسلام ناب و تفکر انقلابی و دینی است.

استاندار خراسان رضوی افزود: اسلام دینی است که می‌تواند انسان‌ها را با هر نژاد و آیینی کنار هم جمع کند.

وی بیان کرد: شما نعمت تمسک به اسلام ناب را بدست آوردید، اسلامی که امام راحل در کشور ایران به ارمغان آورد و اسلام اصیل را گسترش داد.

نظری اظهار کرد: ما انقلاب اسلامی را به فرموده رهبری معظم انقلاب، با نام امام خمینی می‌شناسیم و شما این پیوند زیبا را با اسلام ناب محمدی و انقلاب اسلامی که متعلق به جامعه بشریت است، ایجاد کرده‌اید.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه انقلاب ما الگوی آزادی خواهان جهان است ،گفت : شما باید اندیشه امام خمینی و اسلام واقعی را به مردم کشورهای خود معرفی کنید و گسترش دهنده این تفکر باشید.

وی ادامه داد: شما طلاب می‌توانید هرکدام یک شیخ زکزاکی باشید، چرا که آرمان شما، آرمانی بلند است.

در این نشست که طلاب و نخبگان مذهبی از ۳۶ کشور جهان از جمله نیجریه، آفریقای جنوبی، افغانستان، هندوستان، آلمان، پاکستان، آذرباریجان، لبنان، یمن و عراق حضور داشتند، تعدادی از آن‌ها به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در مورد راهکارهای گسترش معارف اسلامی و مشکلات مسلمانان در کشورهای خود، تقویت اقتصاد مسلمانان، جلوگیری از اسلام هراسی در غرب و لزوم افزایش مدارس علمیه در سایرکشورها و نیز جایگاه ایران در گسترش اسلام در جهان پرداختند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا