اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

ایجاد ۲ مجتمع قضایی در حاشیه شهر مشهد


به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی پیش از ظهر پنجشنبه در دیدار مردمی رئیس قوه قضائیه در مشهد، اظهار کرد: مردم به‌خصوص قشر آسیب‌پذیر به قوه قضائیه به چشم یک نهاد خدوم در همه مسائل اجتماعی نگاه می‌کنند که در مقابل فساد، به جامعه امنیت بخشیده و مردم را از هر نوع تجاوزی در امان قرار می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در صورت امکان دستور دهید ۲ مجتمع قضائی در منطقه حاشیه شهر به وجود آید تا بتواند در کنار فعالیت دستگاه امنیتی و انتظامی، مسائل مختلف حاشیه شهر را برطرف کند.

وی با بیان این‌که فساد فقط فساد اقتصادی نیست و متأسفانه امروز در آغوش مفاسد فرهنگی خانه‌مان براندازی قرار داریم که مفاسدش کمتر از مفاسد اقتصادی نیست، خاطرنشان کرد: فضای مجازی بی‌بند و بار که جولان‌گاه افراد قدرت‌یاب و از طرف دیگر دشمن خارجی است، بستر گسترش مفاسد اخلاقی و فرهنگی شده که خانواده‌ها را به انقطاع و از بین رفتن تمام مودت‌ها و وابستگی‌های عاطفی تهدید می‌کند.

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: عزیزان ما در قوه قضائیه در مقابله با مفاسد فرهنگی با همان قدرتی که در مقابله با مفاسد اقتصادی وارد شدند، وارد شوند و با عرصه گناه و معصیتی که دین‌مداری را به قربان‌گاه می‌آورد و هندسه دینی زندگی مردم را بهم می‌زند، مقابله کنند.

وی با بیان این‌که در حاشیه شهر مشهد با جمعیت قریب به یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مرکب از جمعیت افاغنه بدون مجوز و جریان بی‌سابقه و بدون ملیت به نام چلوها دچار ناهنجاری‌هایی هستیم، افزود: فرزندان این‌ها در حاشیه شهر چون شناسنامه ندارند، از تحصیل محروم مانده و این محرومیت باعث رواج انواع مفاسد اجتماعی در این قشر شده است که البته با اقدامات انجام شده، مسئله امنیت و اختلافات اعتقادی در حاشیه شهر حل شده است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا