اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

اکران فیلمهای جشن سیمرغ سینمای خراسان رضوی در مشهد آغاز شد

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- مدیر برگزاری چهارمین جشن سینمای سیمرغ خراسان رضوی از آغاز اکران فیلمهای چهارمین جشن سینمای سیمرغ استان در پردیس سینمایی اطلس مشهد خبر داد.

سید وحید سید حسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ گفت: نمایش فیلمهای بخش رقابتی این جشن در روزهای ۲۳ و ۲۴ بهمن ماه در دو سانس ۱۶ و ۱۸:۳۰ در پردیس سینمایی اطلس آغاز شده است که در روز نخست این جشن، ۱۱ فیلم کوتاه و بلند در قالب داستانی و مستند به نمایش درآمد.

وی بیان کرد: در سانس ۱۶ فیلمهای شهدای سلطانی به کارگردانی مهدی قرآنی، درازنای شب به کارگردانی مجید خاکپور، بندی ها به کارگردانی جلیل شریعتی فر، نهال همدلی به کارگردانی مهدی خدیوی پناه، شوفر به کارگردانی رضا نجاتی، کلکسیون مادر به کارگردانی مهدی خدیوی پناه اکران شده است.

حسینی، هاوار به کارگردانی موسی حاجی نژاد، نسیان به کارگردانی ریحانه مرتضی نیا، سیب آدم به کارگردانی سعید ولی زاده، زخم باز به کارگردانی مجید خاکپور، جزیره بهرام به کارگردانی مسعود زارعیان را از فیلمهای داستانی و مستندی برشمرد که در سانس ۱۸:۳۰ امروز پردیس سینمایی اطلس به نمایش درآمده است.

وی ادامه داد: فردا (یکشنبه) سایر فیلمهای بخش رقابتی جشن سیمرغ سینمای خراسان رضوی شامل، “چشمهایی به انتخاب به کارگردانی علیرضا موسوی زاده، دیوار به کارگردانی سمانه سپهری کیا، مهمان به کارگردانی میلاد و دانیال اسماعیلیان، پیشگام به کارگردانی محمد عرفانیان عبادی، مات به کارگردانی نسیم سهیلی” در سانس ۱۶ و فیلمهای “آنجا سپیده دم به کارگردانی هاشم مسعودی و محسن جهانی، ایستگاه به کارگردانی غلامرضا زوزنی، برنده به کارگردانی علی کیوان، سفید به کارگردانی سجاد مشتاق و علی محمودی، بی دادگاه به کارگردانی علی جعفری، فتح خرمشهر به کارگردانی شهرام بیگی و علی جان زاده” در سانس ۱۸:۳۰ در پردیس اطلس به نمایش گذاشته می شود.

مدیر برگزاری چهارمین جشن سینمای سیمرغ خراسان رضوی گفت: تماشای فیلمهای بخش رقابتی این جشن در پردیس سینمایی اطلس رایگان بوده و با توجه به محدودیتهای کرونایی ۵۰ درصد از ظرفیت سالنهای این سینما به تماشاگران اختصاص یافته است.

حسینی اضافه کرد: جشن سینمای سیمرغ خراسان رضوی هر ساله به منظور معرفی بهترین اثار سینمایی استان همزمان با اکران فیلمهای جشنواره فجر در مشهد برگزار می شود که امسال نیز آیین پایانی چهارمین دوره از این جشن ۲۵ بهمن ماه در پردیس سینمایی اطلس برای معرفی برگزیدگان برگزار می شود. 

وی خاطر نشان کرد: ۷۰ اثر سینمایی شامل هشت فیلم بلند و ۶۲ فیلم کوتاه در قالب داستانی، مستند، تجربه گرا و پویانمایی در مهلت مقرر به دبیرخانه چهارمین جشن سینمای سیمرغ خراسان رضوی ارسال شد، پس از بررسی آثار توسط هیات داوران ۲۲ اثر شامل ۲ فیلم بلند و ۲۰ فیلم کوتاه به بخش رقابتی این جشن راه یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا