اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

اورژانس ۱۱۵ خراسان رضوی بیش از ۲۸ هزار مأموریت را در نوروز ۱۴۰۱ انجام داد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اورژانس ۱۱۵ در خراسان رضوی طی ایام نوروز امسال ۲۸ هزار و ۱۵۴ مأموریت تصادفی و غیرتصادفی انجام داد که از این میزان ۲۰ هزار و ۳۰ مورد آن در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بود.

دکتر علی یزدانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا ابتدای روز ۱۵ فروردین ماه امسال از مجموع مأموریت‌های انجام شده در خراسان رضوی چهار هزار و ۴۴۰ مورد مأموریت تصادفی و ۲۳ هزار و ۷۱۴ مورد مأموریت غیرتصادفی بود.

وی ادامه داد: از این میزان ماموریت، ۲ هزار و ۵۰۷ مورد ماموریت تصادفی و ۱۷ هزار و ۵۲۳ مورد ماموریت غیر تصادفی در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده است.

رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از مجموع مأموریت‌های انجام شده در خراسان رضوی ۲۱ هزار و ۳۷۱ مورد شهری و ۶ هزار و ۷۸۳ مورد جاده‌ای بوده و نتیجه مأموریت‌های انجام شده توسط اورژانس ۱۱۵ در خراسان رضوی منجر به ۱۵ هزار و ۶۹ مورد اعزام به بیمارستان و هشت هزار و ۵۵۷ مورد درمان در محل شده است.

یزدانی افزود: همچنین در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم ۱۶ هزار و ۵۲۴ مأموریت شهری و سه هزار و ۵۰۶ مأموریت جاده‌ای انجام شد و در این مأموریت‌ها ۱۰ هزار و ۲۶۲ مورد اعزام به بیمارستان و ۶ هزار و ۷۶ مورد درمان در محل صورت گرفت.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ۱۶ شهرستان خراسان رضوی، هم اکنون ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا