اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

اهدای عضو در مشهد به چهار بیمار زندگی دوباره بخشید

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مسوول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اهدای اعضای یک مرد مرگ مغزی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به چهار بیمار نیازمند به عضو خبر داد.

دکتر ابراهیم خالقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: در هزار و یکصد و پنجاه و نهمین عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزی این دانشگاه، مرحوم شعبانعلی خداوردیان بیمار مرگ مغزی معرفی شده از بیمارستان قائم(عج) پس از تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده‌ وی در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

وی ادامه داد: کبد این بیمار مرگ مغزی ۵۵ ساله نیز در بیمارستان منتصریه به بانویی ۳۷ ساله ساکن مشهد که سالها از بیماری کبدی رنج می‌برد پیوند شد.

مسوول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: قرنیه‌های زنده یاد شعبانعلی خداوردیان برای پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال و به ۲ بیمار نیازمند به عضو پیوند زده شد.

خالقی افزود: قسمتی از پوست این بیمار مرگ مغزی نیز به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) برای پیوند به بیماران سوختگی ارسال شد.

واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که شمال شرق کشور را زیرپوشش دارد از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا