اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

اهدای عضو جوان مرگ مغزی جان ۶ بیمار را در مشهد نجات داد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- اهدای عضو یک جوان مرگ مغزی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به ۶ بیمار نیازمند عضو زندگی دوباره داد.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز یکشنبه به نقل از مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی این دانشگاه گزارش داد: در هزار و یکصد و پنجاه و دومین عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزی این دانشگاه، مرحوم رضا صابر بیمار مرگ مغزی معرفی شده پس از تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده‌ وی در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

دکتر ابراهیم خالقی افزود: یک کلیه‌ و پانکراس این جوان ۲۰ ساله در بیمارستان منتصریه مشهد به مردی ۴۰ ساله ساکن شهرستان باخرز و کلیه دیگر وی به مردی ۳۲ ساله ساکن سبزوار که سالها از نارسایی کلیه رنج می‌بردند و با دیالیز تحت درمان بودند به صورت رایگان اهدا و پیوند زده شد.

وی ادامه داد: کبد این بیمار مرگ مغزی نیز در بیمارستان منتصریه به مردی ۵۵ ساله ساکن مشهد که سالها از بیماری کبدی رنج می‌برد پیوند شد.

مسوول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: قرنیه‌های زنده یاد رضا صابر برای  پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال شد.

خالقی افزود: قسمتی از پوست این بیمار مرگ مغزی نیز به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) برای پیوند به بیماران سوختگی ارسال شد.

واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که شمال شرق کشور را زیرپوشش دارد از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا