اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

انجام اقدامات همه جانبه با هدف بررسی ابعاد مختلف حادثه حرم رضوی


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، غلامعلی صادقی اظهار کرد: اقدامات همه جانبه با هدف بررسی ابعاد مختلف حادثه تلخ و ناگوار حرم مطهر رضوی؛ رسیدگی سریع و دقیق قضایی به پرونده و برخورد با هرگونه قصور احتمالی در این جریان صورت گرفت.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با اعلام تسلیت و تهنیت به مناسبت شهادت دو تن از روحانیون جهادی و آرزوی سلامتی برای روحانی محترم دیگر با تشریح روند رسیدگی به این حادثه گفت: اقدامات قضایی بلافاصله بعد از رویداد این حادثه ناگوار و با صدور دستورات لازم و حضور بازپرس ویژه در صحنه آغاز و با تشکیل جلسات متعدد کارشناسی ادامه یافت.

وی با اشاره به اهمیت موضوع افزود: بدون فوت وقت بعد از رویداد حادثه؛ شورای تأمین استان تشکیل و کارگروه ویژه‌ای مسئول بررسی ابعاد مختلف ماجرا شده و تحقیقات کامل قضایی و امنیتی صورت پذیرفت و تمام ادله، قرائن و شواهد موجود مورد بررسی دقیق قرار گرفتند.

صادقی با اشاره به تحقیقات مفصل صورت پذیرفته از متهم اصلی گفت: تحقیقات تکمیلی نیز از افراد مظنون در این ماجرا صورت گرفته و نتیجه این تحقیقات روشن می‌کند که متهم اصلی تحت تأثیر عقاید و جریانات تکفیری قرار داشته است.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به انتشار برخی از اخبار نادرست بویژه در فضای مجازی افزود: به شهروندان گرانقدر اطمینان خاطر می‌دهیم که با دقت و سرعت به این ماجرا رسیدگی شده و از مردم عزیز می‌خواهیم به برخی شایعات و اخبار ناصحیح منتشر شده در فضای مجازی توجه نکرده و اخبار صحیح را از مراجع رسمی پیگیری کنند.

وی ضمن تأکید مجدد بر اعمال دقت و سرعت در رسیدگی به این پرونده گفت: پرونده پس از تکمیل تحقیقات و با صدور کیفرخواست به دادگاه انقلاب بعنوان مرجع صالح ارسال خواهد شد و با هرگونه قصور احتمالی و یا انتشار اخبار غیرموثق که موجب ایجاد نگرانی در بین شهروندان محترم و تشویش اذهان عمومی شود نیز برخورد خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا