اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

انتقاد مدیرکل حفظ و نشر آثار دفاع مقدس خراسان رضوی از توقف ساخت موزه استان

مشهد – رسانه خراسان بزرگ – مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: ۲۰ روز است که کارگاه عمرانی ساخت و تکمیل موزه دفاع مقدس استان به بهانه کمبود منابع و اعتبارات تعطیل شده است و این جای سوال دارد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار حسینعلی یوسفعلی‌زاده روز شنبه در حاشیه آیین افتتاح نمایشگاه دفاع مقدس و جبهه مقاومت اسلامی در مشهد به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ اظهار داشت: این پروژه عظیم، طرحی ملی، انقلابی و ارزشمند است که بیانگر رشادت‌های مردم انقلابی خراسان است و جمع انبوهی از ایثارگران و خانواده شهدا خواستار تکمیل فوری این پروژه هستند.

وی اضافه کرد: از استاندار، که خود پیشکسوت دفاع مقدس است، همچنین معاونان وی، شهردار و شورای شهر مشهد که منتخب امت حزب الله و جامعه ارزشی هستند می خواهیم در این حوزه فعال شوند و سوال ما این است که چرا تیم جدید شورا و شهرداری پای کار پروژه نیامده است؟

مدیرکل حفظ آثار و و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: مدیران باید به خود نهیب بزنند چرا این پروژه مهم بدون پشتوانه و با بی مهری روبه رو شده است.
یوسفعلی‌زاده، خواستار تحرک متولیان اجرای طرح، یعنی شهردای مشهد برای شتاب بخشی به تکمیل این پروژه شد و افزود: برخی استانهای کشور ۲۰ سال است که موزه دفاع مقدس خود را تکمیل کرده اند اما مشخص نیست که چرا این استان، علیرغم جامعه بزرگ ایثارگری، باید همچنان منتظر تکمیل موزه دفاع مقدس خود باشد.

باغ‌موزه دفاع مقدس خراسان رضوی با زیربنای ۱۹ هزار متر مربع در منطقه کوهسنگی مشهد در حال ساخت است که تاکنون کتابخانه، مرکز اسناد، ساختمان‌های مقاومت اسلامی و موتورخانه مرکزی این مرکز فرهنگی به بهره برداری رسیده است و بر اساس اعلام اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در صورت تامین بودجه، موزه مرکزی، سالن اجتماعات و محوطه سازی این مجموعه نیز تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا