اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

انبار احتکار ۸۵ تن مواد غذایی در مشهد کشف شد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، مأموران پلیس امنیت اقتصادی خراسان رضوی برای شناسایی سودجویان برنامه ریزی ویژه‌ای در دستور کار قرار دادند و بر همین اساس موفق به کشف انبار احتکار ۸۵ تن مواد غذایی در مشهد شدند.

دپوی مشکوک محموله عظیم مواد غذایی توسط فردی در یک سردخانه در حاشیه شهر مشهد بود.

عامل این اقدام قصد دارد محموله عظیم مواد خوراکی که براساس اطلاعات اولیه شامل خرما، خامه، پنیر بود را در فرصتی مناسب راهی بازار کند و نقشه سودجویانه‌ای را رقم بزند.

در ادامه دستور اعزام فوری یک تیم از مأموران این پلیس تخصصی به جاده قوچان صادر شد. با حضور مأموران پلیس امنیت اقتصادی خراسان رضوی در محل و بررسی دیگر زوایای مخفی ماجرا مشخص شد محموله عظیم دپوشده در سردخانه، ماه‌ها پیش به محل منتقل و هیچ نوع خروج و توزیعی در بازار نداشته و هدف از این اقدام احتکار کالا است.

پس از بررسی میدانی و نامحسوس تیم پلیسی نتیجه کار به صورت تلفنی به رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان رضوی گزارش داده شده و هماهنگی‌های لازم با مقام قضائی برای ورود به سردخانه انجام شد. آخرین مرحله از برخورد با این اقدام سودجویانه هم آغاز شد اما پیش از آن از کارشناسان جهاد کشاورزی مشهد درخواست شد برای اعلام نظر در این زمینه در محل حضور پیدا کنند.

وقتی مأموران وارد سردخانه شدند حجم عظیمی از مواد غذایی نظیر خرما، پنیر، خامه و چند تن میوه که در محل دپو شده بود را مشاهده کردند. وقتی مدارک ورود محموله به سردخانه مورد بررسی قرار گرفت شک مأموران پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی به یقین تبدیل شد و مهر تأییدی بر بررسی اولیه و میدانی مأموران زد که عدم خروج محموله مذکور از سردخانه را یکی از دلایل احتکار و اقدام سودجویانه می‌دانستند.

کارشناسان جهاد کشاورزی مشهد حجم دقیق محموله احتکار شده در سردخانه مذکور را مشخص کردند و معلوم شد بیش از ۳۸ تن خرما، بیش از ۴۲ تن و ۴۰۰ کیلوگرم خامه، بیش از ۲ و نیم تن پنیر و حدود ۲ و نیم تن انبه در سردخانه نگهداری می‌شود.

در حالی که عامل این اقدام سودجویانه شناسایی شده بود پس از انتقال به مقر پلیس مورد تحقیق قرار گرفت و همراه پرونده‌ای با عنوان اخلال در نظام توزیع و احتکار کالا راهی دادسرا شد.

با اقدام به موقع مأموران پلیس دست این فرد سودجو که قرار بود در ماه مبارک رمضان با گران‌فروشی طراحی شده چند برابر سود نامشروع کسب کند رو و حالا به جای کسب منافع مادی نامشروع باید طعم زندان را بچشد.

همچنین با دستور مقام قضائی سردخانه پلمب شد تا محموله کشف شده تعیین تکلیف شود.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا