اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

امروز فقدان دشمن‌شناسی مصیبت بزرگ جهان اسلام است


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، حجت‌الاسلام احمد مروی در دیدار «بلاول بوتو زرداری» وزیر خارجه پاکستان، ضمن خیرمقدم و خوش‌آمد گویی به جهت حضور در مشهد فقدان دشمن‌شناسی را از مصیبت‌های امروز جهان اسلام دانست و اظهار کرد: امیدواریم با بیداری مردم و سران کشورهای اسلامی شر دشمنان اسلام از امت مسلمان کوتاه شود و مسلمانان در آرامش، امنیت و آسایش به سر ببرند.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: بسیار خرسندم از اینکه وزیر خارجه پاکستان یک نیروی جوان از خانواده بزرگ بوتو است.

وی به ترور خانم بی‌نظیر بوتو نخست وزیر وقت پاکستان اشاره کرد و گفت: دین مقدس اسلام با منطق، گفتگو، احسان، نیکوکاری و اخلاق حسنه پیشرفت کرده و جهان را تحت تأثیر خود قرار داده و اگر گاهی هم شمشیر به میدان می‌آمد در موارد استثنا بوده است.

حجت‌الاسلام مروی بیان کرد: در کدام یک از آموزه‌های قرآن کریم یا پیامبر گرامی اسلام (ص) بیان شده که اگر مسلمانی با برخی اعتقادات شما مخالف بود او را کافر بدانید و بکشید؟ یکی از افتخارات و دستاوردهای رسول اکرم (ص) ایجاد امنیت در میان مردم و قبایل مختلف بوده است.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه به اهمیت امنیت از منظر اسلام اشاره و عنوان کرد: امروز متأسفانه شاهد ناامنی در برخی کشورهای اسلامی هستیم که این ناامنی‌ها توسط خود مسلمانان ایجاد می‌شود؛ دشمنان اسلام که در صدر آن‌ها آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند، عده‌ای ناآگاه را فریب داده‌اند که به نام دفاع از اسلام، مسلمانان را می‌کشند.

وی گفت: استکبار با ایجاد گروه‌های تروریستی همچون داعش از یک‌سوی در کشورهای اسلامی ناامنی ایجاد می‌کند و از سوی دیگر با بازتاب گسترده جنایات این گروه‌های تروریستی موجی از اسلامی هراسی و مسلمان هراسی را در دنیا ایجاد می‌کند.

حجت‌الاسلام مروی در ادامه برخی اشتراکات فرهنگی، دینی و تاریخی دو ملت ایران و پاکستان را برشمرد و با اشاره به سفر مقامات ارشد پاکستان به مشهد و زیارت مرقد مطهر امام رضا (ع)، ابراز کرد: در طی سال‌های پس از انقلاب اسلامی وزیران و مقامات مختلف کشور پاکستان به این بارگاه منور مشرف شدند، همچنین حرم مطهر رضوی سالانه میزبان حدود ۵۰۰ هزار زائر عزیز پاکستانی است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه تمام زائران مورداحترام و تکریم خدام رضوی هستند، گفت: در تکریم زائران حضرت رضا (ع) ملیت، قومیت، زبان، فرهنگ، مذهب و جایگاه اجتماعی زائر برای آستان قدس تفاوتی ندارد و هرکسی در حرم مطهر رضوی پا می‌گذارد مهمان ولی و حجت خدا بوده و تکریم او به بهترین نحو وظیفه ما است.

وی در ادامه به خدمات آستان قدس به زائران پاکستانی اشاره و عنوان کرد: در حرم مطهر فضایی ویژه در اختیار زائران پاکستانی قرار داده شده تا بتوانند در آن محل برنامه‌های مختلف فرهنگی همانند سخنرانی، عزاداری، مداحی و غیره را با زبان بومی خود برگزار کنند.

حجت‌الاسلام مروی همچنین به افتتاح مجتمع خدمت‌رسانی به زائران پاکستانی در مرز میرجاوه توسط آستان قدس اشاره و تصریح کرد: آستان قدس رضوی در مرز میرجاوه زائرسرایی را با امکانات رفاهی مناسب برای خدمت‌رسانی به زائران پاکستانی احداث کرده است که ظرفیت میزبانی از ۳ هزار نفر را به‌طور هم‌زمان دارد.

برای تسهیل شرایط تشرف زائران پاکستانی به حرم رضوی خواهم کوشید

همچنین در این دیدار «بلاول بوتو زرداری» وزیر خارجه پاکستان به روابط عمیق دو ملت اشاره و با بیان اینکه ملت‌های ایران و پاکستان تنها همسایه نیستند بلکه خواهران و برادران دینی یکدیگر هستند؛ سفر به مشهد را مایه خرسندی خود دانست و اظهار کرد: من به همان اندازه که فرزند پاکستان هستم، فرزند ایران نیز هستم.

وزیر خارجه پاکستان با بیان اینکه این نخستین سفر من به مشهد است و این سفر را برای خود مایه برکت می‌دانم، ابراز کرد: جمعیت بالایی از مردم پاکستان سالانه برای زیارت بارگاه مطهر امام رضا (ع) به مشهد سفر می‌کنند و پاکستان قدردان میهمان‌نوازی آستان قدس از زائران این کشور هست.

وی با بیان اینکه آمادگی همکاری برای تسهیل شرایط حضور زائران پاکستانی به حرم مطهر رضوی را داریم، به سخنان تولیت آستان قدس رضوی اشاره کرد و گفت: من تحت تأثیر سخنان شما قرار گرفتم و به‌محض بازگشت به پاکستان در ارتباط با صحبت‌های شما در خصوص تسهیل شرایط تشرف زائران پاکستانی به زیارت حضرت رضا (ع) کار خواهم کرد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا