اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

امام جمعه موقت مشهد: ایران بزرگترین گام‌ را برای ظهور برداشته است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- امام جمعه موقت مشهد گفت: ایران اسلامی با عدالت خواهی خود بزرگترین گام و اقدام را در طول تاریخ برای ظهور منجی عالم بشریت برداشته است.

حجت الاسلام محمدباقر فرزانه در خطبه‌های نماز جمعه امروز مشهد در صحن پیامبر اعظم حرم مطهر رضوی افزود: ایران با انرژی عدالت خواهی خودخستگی ندارد و تا گسترده کردن عدالت در جهان آرام نمی گیرد.

وی ادامه داد: انتظار برای رسیدن به محبوب و ظهور، امید است و البته امید باید دست یافتنی و همراه با سبب عقلایی باشد و برای رسیدن به آن اسباب فراوانی وجود داشته باشد.

امام‌ جمعه مشهد گفت: نخستین عامل امیدآفرین در حرکت ملت ایران، وعده های الهی است و در راهی که ما هستیم همه ذرات آفرینش با ما همراه هستند چرا که ما بر حق هستیم و ما بارها در این مسیر، وعده‌های الهی را مشاهده کرده ایم.

امام جمعه موقت مشهد: ایران بزرگترین گام‌ برای ظهور را برداشته است

فرزانه، مردمی بودن و رهبری ویژه و الهی در جامعه اسلامی را دومین مایه امید به آینده در کشور عنوان کرد و افزود: نظام اسلامی ما که توانسته است اسلام را در قالب یک نظام اجتماعی شکل دهد امید دیگر جامعه است و این نظام و اسلام توانسته شعله های استکبار ستیزی را در جبهه مقاومت اسلامی برافروزد و ایران را در منطقه به قدرت درجه یک سیاسی و نظامی و تاثیر گذار تبدیل کند.

وی ادامه داد: غرب بعد از جنگ صلیبی فهمید اگر بخواهد سرور جهان شود باید علم داشته باشد و با ایجاد تفرقه بین مسلمانان بر آنان مسلط شود اما امروز نظام اسلامی، غرب را ذلیل کرده و غرب اختلاف افکن را با ایجاد اتحاد میان مسلمانان ناکام گذاشته است.

امام جمعه موقت مشهد موفقیت مجاهدان یمنی را از مصادیق پیروزی حق در سنت و قانون الهی حق دانست و گفت: باطل به لحاظ داشته های مادی و قدرت سیاسی و علمی هرچه برتر باشد اما خداوند وعده داده عده کم اما بر حق بر توان بالای دشمنان پیروز می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا