اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

امام جمعه مشهد: شخصیت حضرت زهرا(س) الگویی منحصربه فرد برای بانوان است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- امام جمعه مشهد گفت: اگر حضرت محمد(ص) برای مسلمانان به عنوان “اسوه حسنه” یک الگو است دختر پیامبر اسلام نیز به عنوان یک شخصیت، الگویی بی نظیر و منحصر به فرد برای بانوان جامعه اسلامی است.

آیت الله سید احمد علم الهدی روز یکشنبه در جمع بانوان مرکز جامعه المصطفی العالمیه در مراسمی با عنوان” گردهمایی بانوان جهان اسلام” در مشهد افزود: امتیاز وابستگی حضرت زهرا (س) به پیامبر اکرم(ص) مهمترین ویژگی آن حضرت در میان مسلمانان و همه مذاهب و فرق است.

وی ادامه داد: شخصیت حضرت فاطمه (س) همانند یک تابلوی شفاف در زندگی خانوادگی و تربیت فرزند، عشق و وفادارای به شوهر و همچنین در مجاهدات و مبارزات اسلامی یک الگوی بی نظیر و منحصر به فرد برای زنان مسلمان است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی به رسالت بانوان نخبه و فعال در مرکز جامعه المصطفی مشهد اشاره کرد و گفت: جامعه المصطفی یک نهاد انقلابی، فرهنگی و اعتقادی است و این نهاد بر خون شهیدان استوار شده است و کسانی که در این مجموعه تحصیل می کنند موظف هستند به قیمت خون شهدا، معارف اسلامی را در دنیا ترویج کنند.

علم الهدی افزود: مشکلی که باعث شده است نتوانیم دنیای اسلام را متوجه اهل‌بیت(ع) کنیم به خاطر کمبود معرفت ما نسبت به ایشان است و از طرفی حتی توسعه این معرفت شناسی نیز به اندازه کافی صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: باید فارغ از ویژگی های مرسوم و شناخته شده حضرت زهرا(س)، عمق عظمت شخصیت آن حضرت را بشناسیم، توسعه دهیم و به دیگران منتقل نماییم و اگر غیر این باشد حق این تشکیلات انقلابی را برآورده نکرده‌ایم.

امام جمعه مشهد: شخصیت حضرت زهرا(س) الگویی منحصربه فرد برای بانوان است

گردهمایی بزرگ بانوان مرکز جامعه المصطفی العالمیه مشهد به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور ۲۰۰ نفر از ۲۵ ملیت جهان در ساختمان گلستان مجتمع آموزش عالی خواهران این مرکز در خراسان رضوی برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا