اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

الگوی مسجدمحوری در حاشیه شهر مشهد در حال اجرا است


به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی ظهر دوشنبه در مراسم اربعین شهدای رمضان حرم مطهر رضوی که با حضور جمعی از مسئولین در مسجد گوهرشاد برگزار شد، با بیان اینکه الگوی مسجدمحوری در حاشیه شهر مشهد در حال اجراست، اظهار کرد: شهیدان اصلانی و دارایی جزو افتخارات این الگو هستند. زیرا سال‌ها در زمینه رصد و شناسایی ظرفیت ها، فعال کردن جوانان، ایجاد هسته‌های رفع مشکل و دیگر اقدامات در حاشیه شهر خدمت کردند و رسیدگی به مستضعفان را در دستور کار خود داشتند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: مسجد محور تحولات جامعه و خدمت رسانی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در جامعه اسلامی است.

وی افزود: امام جماعت علاوه بر اقامه نماز، وظیفه شناسایی ظرفیت‌ها و مشکلات محله و تدبیراندیشی برای حل این معضل‌ها را دارد تا مدل حکمرانی محلی برای رفع مشکلات ایجاد شود.

گفتنی است مراسم اربعین شهدای رمضان حرم مطهر رضوی که نیمه فروردین امسال در حرم امام‌رضا (ع) به دست یکی از عناصر افراطی مورد هجوم قرار گرفته و به شهادت رسیدند، با حضور نماینده، ولی فقیه در خراسان‌رضوی و امام جمعه مشهد، تولیت آستان قدس رضوی، استاندار خراسان رضوی و جمعی از عالمان دینی و مردم متدین مشهد در مسجد جامع گوهرشاد برگزار شد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا