اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

افزایش 4 برابری مراجعات روزانه شهروندان مشهدی به مراکز منتخب تشخیص کرونا

مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: میزان مراجعات روزانه شهروندان مشهدی به مراکز منتخب تشخیص کرونا در این کلانشهر با چهار برابر افزایش نسبت به روزهای گذشته، به افزون بر سه هزار نفر در روز رسیده است.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، دکتر محمد حسن درخشان اظهار کرد: میزان مراجعات روزانه شهروندان مشهدی به مراکز منتخب تشخیص کرونا در این کلانشهر با چهار برابر افزایش نسبت به روزهای گذشته، به افزون بر سه هزار نفر در روز رسیده است.

مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: پاسخ آزمایش طبی تشخیص ابتلا به ویرووس کرونا برای ۵۰ درصد از این مراجعان نیز مثبت است.

وی نیمی از این مراجعات شهروندان مشهدی را مربوط به مراکز دانشگاهی و نیم دیگر آن را مراکز خصوصی ذکر و بیان کرد: هم‌اینک ۴۷ مرکز خصوصی تشخیص طبی کرونا همراه با ۲۲ مرکز فعال دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این شهر همکاری دارشته و غربالگری، آزمایش‌های طبی رپید، پی.سی.آر و ثبت بیماران مشکوک و مثبت را در “سامانه سینا” انجام می‌دهند. 

درخشان گفت: آمارهای مربوط به دهه نخست بهمن ماه جاری نشانگر جهش سریع در شیوع سویه اومیکرون ویروس کرونا است بنابراین همه شهروندان باید هشدارها را برای تکمیل واکسیناسیون، استفاده از ماسک طبی صورت، رعایت فاصله فیزیکی در اجتماع و عمل به دستورات بهداشتی پیشگیرانه بیش از پیش جدی بگیرند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا