اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

افزایش ۲ برابری پهنای باند اینترنت خراسان رضوی در نوروز امسال

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس کمیته ارتباطات و فناوری ستاد خدمات سفر خراسان رضوی گفت: با ایجاد ۵ ایستگاه موقت و دائمی، ظرفیت ترافیکی و پهنای باند این استان از ۷۰۰ مگابیت در ثانیه از سال ۱۳۹۸ به ۱۴۰۰ مگابیت در ثانیه در نوروز ۱۴۰۱ رسیده است.

علی دلگیر روز پنجشنبه در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: همچنین با افزایش ۲ برابری ایستگاه های مخابراتی (بی تی سی) در اطراف و داخل حرم مطهر در ایام نوروز، امکان سرویس دهی کامل به زائران امام رضا (ع) فراهم شد.

وی با اشاره به اینکه زیرساختها و تجهیزات مخابراتی مشهد آماده میزبانی و خدمت رسانی به سه میلیون نفر در لحظه تحویل سال بود، اظهار داشت: بنا بر آمار ترافیکی ثبت شده مخابرات، در لحظه سال تحویل یک میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک از خدمات مخابراتی بهره برده اند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی ادامه داد: باتوجه به افزایش سفرها به استان نسبت به سال های گذشته، ترافیک شبکه های مخابراتی به ترتیب نسبت به نوروز ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، ۵۰ و ۸۰ درصد افزایش یافته است.

دلگیر از تحقق ۹۸ درصدی تعهد اپراتورها در جاده های استان خبر داد و اظهار داشت: برای بهبود آنتن دهی در این مناطق ایستگاه های مخابراتی همراه اول از ۱۱ مورد سال ۱۳۹۸ به ۲۰ مورد در نوروز ۱۴۰۱ افزایش یافت و اپراتور ایرانسل هم تعداد ایستگاه های خود را از ۹ مورد سال ۱۳۹۹ به ۱۴ مورد در سال نوروز ۱۴۰۱ رساند.

رییس کمیته ارتباطات و فناوری ستاد خدمات سفر خراسان رضوی گفت: هم اکنون ۳۰ درصد از پهنای باند استان همچنان مورد بهره برداری قرار نگرفته است و در صورت درخواست اپراتورها، امکان واگذاری به آنها وجود دارد.  

وی در خصوص ضعف اینترنت در برخی از روزهای ایام نوروز امسال گفت: در پهنای باند مشکلی وجود ندارد، ضعف در خدمات رسانی به دلیل ظرفیت پایین و پشتیبانی نکردن تارنماها و کارافزارها است چراکه در ایام تعطیل با حجم زیادی از درخواست مشتریان رو به رو هستند.

دلگیر ادامه داد: با این وجود منکر بروز اختلال در شبکه های مخابراتی نیستیم چرا که برخی مشکلات از جمله قطعی برق، سرقت کابل و موارد دیگر گاهی خدمات رسانی را با مشکل مواجه می کند.

خراسان رضوی همه ساله پذیرای مسافران و زائران از سراسر کشور است و پیش بینی شده است نوروز امسال این استان پذیرای هفت میلیون زائر باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا