اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

افزایش ۲ برابری موارد بستری کرونا در بیمارستان شریعتی مشهد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، محمدرضا حسینعلی‌زاده از افزایش ۲ برابری میزان بستری کووید ۱۹ در بیمارستان شریعتی مشهد نسبت به روزهای گذشته خبر داد و اظهار کرد: این امر، نشان از چرخش سریع بیماری کرونا در سطح جامعه دارد.

رئیس بیمارستان تخصصی شریعتی با اشاره به این‌که در حال حاضر ۳۵ بیمار مبتلا به کرونا در این مرکز درمانی بستری هستند، بیان کرد: بیماران سرپایی مراجعه کننده به اورژانس و کلینیک تنفسی نیز افزایش قابل توجهی پیدا کردند.

وی با بیان این‌که بخش جراحی قلب بسته شده و در اختیار بیماران کووید قرار گرفته است، افزود: در حال حاضر ۸ تخت مراقبت‌های ویژه برای بیماران کووید پیش‌بینی شده که ۷ تخت آن اشغال شده است.

حسینعلی زاده با اشاره به این‌که کلینیک تنفسی بیمارستان در دو شیفت صبح و عصر در خدمت بیماران تنفسی و کووید قرار دارد، اظهار کرد: تانک اکسیژن بیمارستان نصب شده و آماده بهره‌برداری است اما در حال حاضر نسبت به تعداد بیماران بستری نیازی به فعال‌سازی آن وجود ندارد.

وی افزود: با افزایش میزان بیماران سرپایی، بیمارانی که نیاز به خدمات بستری پیدا می‌کنند نیز افزایش می‌یابد بنابراین تصور اینکه بیماری در شکل عادی خود بروز می‌کند و موارد بستری و فوتی افزایش نخواهند یافت کاملاً تصور نادرستی است که بین مردم رایج شده است و به همان نسبت که بیماران سرپایی افزایش می‌یابند احتمال ابتلاء و چرخش بیماری به سمت مادران باردار، سالمندان و بیماران خاص و…. نیز افزایش می‌یابد که این افراد نیاز به خدمات بستری می‌یابند و احتمال وخامت حال در بین آن‌ها بسیار زیاد است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا