اخبار خراسان رضویاقتصادیبازار و قیمت ها

افزایش قیمت سیمان در مشهد نتیجه قطع برق کارخانه است

رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی مشهد گفت: اعمال محدودیت برق به کارخانه‌های سیمان موجب کاهش تولید سیمان و این مساله منجر به افزایش قیمت سیمان در مشهد شده است.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، غلامرضا سلطانی درخصوص افزایش قیمت سیمان در بازار مشهد اظهار کرد: تولید سیمان طی یکی دو هفته  گذشته اعمال محدودیت برق به کارخانه‌های سیمان موجب کاهش تولید سیمان و این مساله منجر به افزایش قیمت سیمان در مشهد شده است. نیروی محرک یک کارخانه انرژی است و متاسفانه در تابستان برق و در زمستان گاز صنایع سیمانی قطع یا محدود می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طی یک سال و نیم گذشته تا کنون قیمت سیمان دو نیم برابر شده است، افزود: در حال حاضر در بورس سیمان به بالاترین قیمت عرضه می‌شود، زیرا قیمت‌ها در بورس را عرضه و تقاضا مشخص می‌کند.

رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی مشهد تصریح کرد: به دلیل نوسانات قیمت سیمان در بازار هر روز قیمت این کالا افزایش یافته و حتی نمی‌توان قیمت مشخصی برای هر پاکت سیمان در نظر گرفت. طی هفته جاری به دلیل افزایش بیش از حد قیمت سیمان معاملات در بورس باطل شد.

سلطانی تصریح کرد: در حال حاضر ۴۵۰  واحد صنفی فروش مصالح ساختمانی در مشهد فعال هستند و فروش سیمان در این واحد‌ها به دلیل گرانی هم راکد بوده و فروش چندانی صورت نمی‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا